Naujienų srautas

Kultūra2015.09.29 23:06

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre – dvi premjeros

76-ąjį sezoną pradedantis Kauno valstybinis muzikinis teatras žiūrovus kvies į dvi premjeras – kompozitoriaus Franko Wildhorno miuziklą „Karmen“ ir komišką operą „Vindzoro šmaikštuolės“. Naujas teatro vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius žada, kad „Karmen“ pranoks žiūrovų lūkesčius.

Kauno valstybinis muzikinis teatras naująjį sezoną ketvirtadienį pradės ne spektakliu, o nauja koncertine programa. Joje – lietuviškos muzikos interpretacijos.

Programoje dalyvaus beveik visas teatro meninis kolektyvas – solistai, choro dainininkai ir baleto šokėjai, orkestrui diriguos J. Janulevičius, Julius Geniušas, Virgilijus Visockis. J. Janulevičius nuo šio sezono – vyriausiasis teatro dirigentas, pakeitęs 25-erius sezonus dirbusį maestro Julių Geniušą. Jis sako, kad teatro kolektyvas laukia ne tik įdomių, bet ir sunkių spektaklių.

„Sunkus spektaklis yra tas, kai visi teatro kolektyvai dirba maksimaliai išnaudodami savo kūrybines ir fizines  galias. Bet tas sunkumas yra kokybėje, preciziškume, atsidavime“, – pasakojo naujasis Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas.

Praėjusį sezoną pasisekimo sulaukus miuziklui „Grafas Montekristas“, lapkričio pabaigoje žiūrovų laukia to paties kompozitoriaus Franko Wildhorno miuziklo „Karmen“ premjera.

Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas

„Jo pirmoji premjera berods buvo 2009 metais, tai yra visiškai šviežias kūrinys ir statytas tik keliuose pasaulio teatruose“, – sakė J. Janulevičius.

Antroji sezono premjera – vokiečių kompozitoriaus Otto Nikolai komiška opera „Vindzoro šmaikštuolės“ pagal Vilijamo Šekspyro komediją. Operą statys Italijos menininkai.

„Spalio mėnesį mes išleidžiame, atnaujiname spektaklį „Grafaitė Marica“. Joje dalyvaus jauni šio teatro solistai, kurie tik pradeda savo kūrybinį kelią“, – pasakojo Kauno valstybinio muzikinio teatro direktorius Benjaminas Želvys.

Kauno muzikiniame teatre 25–erių metų kūrybos sukaktį minės choreografė Anželika Cholina – žiūrovų laukia operetė „Madam Pompadur“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi