Naujienų srautas

Kultūra2020.03.16 12:15

Vyriausybės pagalbos verslui planas: kelios gairės kultūros darbuotojams

LRT.lt 2020.03.16 12:15

Pirmadienį Vyriausybė pristatė ekonomikos skatinimo ir pagalbos verslui planą. Juo siekiama padėti dėl koronaviruso ir karantino nuostolius patiriančiam verslui. LRT.lt Kultūros rubrikoje pateikiamos kelios gairės, aktualios kultūros darbuotojams.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Janina Matuzienė, komentuodama Vyriausybės siūlymų paketą teigia, kad planas yra tinkamas.

Ji pastebi, kad kultūros sektoriuje kai kurie darbuotojai skatinami imti nemokamas atostogas, nors per karantiną jiems yra galimybė neiti į darbą ir gauti dalį darbo užmokesčio.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad valstybinėse įstaigose nėra poreikio ir paskatos varyti žmones neapmokamų atostogų. Jam antrina ir finansų ministras Vilius Šapoka, pabrėžiantis, esą jei privatus sektorius vers eiti neapmokamų atostogų arba atleidinės darbuotojus, tada valstybės pagalbos jie gali nesitikėti.

Pagalbos verslui plane – 2,5 mlrd. Eurų. Vienas iš tikslų – padėti išsaugoti darbo vietas ir pajamas. Šiam tikslui įgyvendinti, kaip ir kitiems tikslams pasiekti, bus taikomas priemonių paketas. Kelios priemonių:

· Valstybės lėšomis solidariai iki trijų mėnesių prisidėti prie darbdavių pastangų išsaugoti darbo vietas, padengiant dalinės prastovos ar prastovos išmokos dalį darbuotojams. Darbuotojui turi būti užtikrinta ne mažesnė nei minimali mėnesinė alga. Valstybės lėšų dalis 60 proc., bet ne daugiau kaip MMA.

Žadama skirti suma – 250 mln. eurų. Jos bus skiriamos iš Garantinio fondo ir ES lėšų.

· Iki trijų mėnesių mokėti savarankiškai dirbantiems, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas, fiksuotą 200 eurų dydžio išmoką per mėnesį, kai dėl nustatyto infekcijų plitimą ribojančio režimo negali vykdyti savo veiklos.

Žadama skirti suma – 50 mln. eurų. Lėšos bus skiriamos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo, taip pat bus skolinamasi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi