Naujienų srautas

Kultūra2020.03.14 22:01

Dirigentei Mirgai Gražinytei-Tylai ir jos sūnui nustatytas koronavirusas

šeima gydosi namuose, atnaujinta 22.35

Dirigentei Mirgai Gražinytei-Tylai nustatytas koronavirusas, praneša Birmingamo miesto simfoninis orkestras.

„Neseniai buvome informuoti, kad mūsų dirigentei, Mirgai Gražinytei-Tylai, atlikto COVID-19 tyrimo rezultatas buvo teigiamas. Mirga saviizoliavosi ir gydosi namuose“, – teigiama pranešime.

Orkestras tvirtina, kad seka Britanijos sveikatos apsaugos institucijų nurodymus ir informavo savo narius apie M. Gražinytės-Tylos ligą.

„Norime palinkėti Mirgai greito pasveikimo ir laukiame galimybės ją pamatyti, kai ji sugrįš pas mus gegužę“, – rašoma pranešime.

Antro vaiko besilaukiančios M. Gražinytės-Tylos tėvas Romualdas Gražinis LRT.lt teigė, kad koronavirusas patvirtintas ir dirigentės mažamečiam sūnui.

„Serga ir jos sūnelis. Norime ramiai sveikti. Laikosi su viltimi, viskas tvarkoje. Jie dabar izoliavęsi ir tiesiog sveiksta“, – sakė R. Gražinis, choro „Aidija“ vadovas.

M. Gražinytė-Tyla – pirmoji moteris dirigentė, vadovaujanti Birmingemo simfoniniam orkestrui, taip pat įvardijama kaip geriausia pasaulio dirigentė moteris apskritai.

Dauguma apžvalgininkų dėmesį telkia į dirigentės muzikalumą ir sugebėjimą atverti giliausias muzikos kūrinių gelmes.

2009 m. Bonoje vykusiame legendinio batutos meistro Kurto Masuro dirigavimo meistriškumo seminare jos pasirodymas buvo pavadintas didžiausia staigmena.

Nuo 2014 m. rudens ji buvo paskirta Los Andželo filharmonijos simfoninio orkestro dirigento asistente dviem sezonams, o po puikių pasirodymų su šiuo kolektyvu pirmaisiais metais (2014–2015) pakviesta eiti antrojo dirigento pareigas 2016–2017 m. koncertų sezoną.

2015 m. liepos mėnesį Gražinytė-Tyla pirmą kartą dirigavo Birmingamo Simfoniniam orkestrui. 2016 m. rugpjūčio 26 dieną ji pirmą kartą koncertavo Birmingeme jau kaip Simfoninio orkestro vadovė.

Kompaktinė plokštelė „Weinberg: Symphonies Nos. 2 & 21“, įrašyta dirigentės Mirgos Gražinytės-Tylos, Birmingamo miesto simfoninio orkestro ir kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ (vadovas Gidonas Kremeris), buvo nominuota geriausio orkestrinio atlikimo kategorijoje 62-uosiuose „Grammy“ apdovanojimuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi