Kultūra

2020.03.14 18:46

Paskelbtas karantinas: visi vieši renginiai uždrausti

Atnaujinta 21:05
LRT.lt 2020.03.14 18:46

20 val. sušauktas Vyriausybės posėdis, kurio metu priimtas sprendimas paskelbti karantiną šalies mastu. Karantinas reikškia, kad visi vieši renginiai uždrausti, nepriklausomai nuo jų dydžio. Karantinas įsigalios nuo pirmadienio.

Anksčiau nurodyta išimtis, leidusi vykti renginiams, lauke, kuriuose dalyvauja mažiau nei 100 dalyvių ir jei juose organizatoriai užtikrina galimybes pasirūpinti rankų higiena bei garantuoja, kad renginyje nebus parvykusių iš paveiktomis teritorijomis paskelbtų šalių, nebegalioja.

Pirmadienį bus pristatytas pilnas paketas ir apie kompensaciją, ir apie kompensacines priemones.

Portalas LRT.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje yra nustatyti aštuoni koronaviruso atvejai. Pirmasis nustatytas 39-erių šiaulietei vasario 28-ąją. Kovo 10-ąją virusas patvirtintas kauniečių porai. Penktadienį virusas nustatytas dar trims žmonėms Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Šeštadienį pranešta apie dar du viruso atvejis. Uostamiestyje – koronavirusas nustatytas jaunam kretingiškiui, dar vienas atvejis nustatytas Vilniuje, iš Italijos grįžusiam vyrui. Pranešama, kad visi viruso atvejai yra įvežtiniai.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo