Kultūra

2020.03.10 12:14

Kvartetas iš Rygos koncertuos buvusiame Pranciškonų vienuolių valgomajame

LRT.lt2020.03.10 12:14

Pavasariui skverbiantis į Lietuvos sostinę, Quadra pasirodys Vilniuje, White Piano Hall salėje. Subtiliai gyvybinga kvarteto muzika bei didinga Pranciškonų ordino vienuolyno aura sujudins po žiemos sukauptus, gilius ir paslaptingus mūsų pojūčius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Quadra – tai jaunas ir talentingas, sparčiai į profesionaliosios muzikos aukštumas kylantis pianino kvartetas iš Rygos. Sausio mėnesį šis kvartetas buvo nominuotas nacionaliniu Didžiuoju Muzikos Apdovanojimu (en. The Grand Music Award) už geriausią 2019 metų koncertą Latvijoje.

Quadra atliks šiuolaikinius lietuvių, latvių bei britų kompozitorių kūrinius. Programoje – lietuvio Arvydo Malcio kūrinys „Sniegynų hiacintas“; latvių Alisės Rankanės „Pianino kvartetas“; Oskaro Herlinšo „Pianino kvartetas“; lietuviškų šaknų latvio Armando Aleksandravičiaus „Šioje viltyje gyvenu“ bei britų kompozitoriaus, 2016-ais metais įgijusio magistro laipsnį Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje Beno Luno kūrinys „Nesibaigiantys vartai“.

Quadra kvartetas, sudarytas iš keturių jaunų muzikantų: Rihards Plešanovs (fortepijonas), Arvids Zvagulis (smuikas), Peteris Trasuns (altas) ir Karlis Klotinš (violančelė). Kvartetas įsikūrė 2011-ais metais ir jau yra pasirodęs didžiausiose Latvijos arenose – Liepojos „Amber“ bei Rezeknės „Gors“.

2015-ais metais Quadra buvo nominuoti Latvijos socialinių tinklų prizu, 2019-aisiais – Didžiuoju Muzikos Apdovanojimu, o 2020 – Didžiuoju Muzikos Prizu už geriausią metų koncertą Latvijoje.