Kultūra

2015.09.28 11:36

Tuskulėnų rimties parke – aukų atminimo diena

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.28 11:36

Pirmadienį – Tuskulėnų aukų atminimo diena. Tradiciškai sovietiniam režimui priešinęsi ir dėl to nužudyti žmonės bus pagerbiami Tuskulėnų rimties parke.  

Visą dieną, nuo 10 iki 17 valandos, Tuskulėnų rimties parkas bus atviras lankytojams: visi norintys galės nemokamai apsilankyti koplyčioje-kolumbariume, apžiūrėti menininko Juliaus Žėko instaliaciją pagal Tautišką giesmę, eksponuojamas parodas. Taip pat tradiciškai pagerbiant žuvusiuosius bus rodomas Vytauto Damaševičiaus ir Juozo Matonio dokumentinis filmas „Tuskulėnų paslaptis“.

Tuskulėnų aukų atminimo diena į Atmintinų dienų sąrašą buvo įtraukta 2006-aisiais. Šią dieną prisimenami sovietiniam totalitariniam režimui neįtikę ir 1944–1947 metais  Vilniuje nužudyti politiniai kaliniai, kurių palaikai slapta nuo visuomenės buvo užkasti masinėse kapavietėse buvusio Tuskulėnų dvaro teritorijoje. Šios kapavietės buvo aptiktos ir ištirtos tik atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę. Nustatyta, kad per trejus metus buvo nužudyta beveik 800 dvasininkų, mokytojų, gimnazistų, laisvės kovų dalyvių.

1998 m. Vyriausybė sudarė Tuskulėnų aukų atminimo įamžinimo komisiją ir patvirtino programą, numatančią įkurti Tuskulėnų rimties parką, kurio pagrindiniai akcentai būtų dvaro pastatai ir speciali palaikų perlaidojimo vieta – kolumbariumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.