Naujienų srautas

Kultūra2020.03.07 13:48

Kilus pasipiktinimui JAV leidykla atsisakė leisti Woody Alleno memuarus

BNS 2020.03.07 13:48

Stambi leidykla po kilusios pasipiktinimo bangos ir darbuotojų protesto akcijos penktadienį atsisakė planų išleisti garsiojo kino režisieriaus Woody Alleno autobiografiją.

Garsųjį režisierių jau kelis dešimtmečius persekioja kaltinimų tvirkinus dukrą šešėlis.

Tokį sprendimą leidykla „Hachette“ priėmė po to, kai W. Alleno sūnus Ronanas Farrow, itin kritiškas savo tėvo atžvilgiu, pasmerkė leidyklos planus išleisti knygą pavadinimu „Apropos of Nothing“ („Nei iš šio, nei iš to“), kuri pagal pirminį planą knygynų lentynose turėjo pasirodyti kitą mėnesį.

„Sprendimas atšaukti pono Alleno knygos išleidimą buvo sunkus“, – elektroniniu paštu agentūrai AFP atsiųstame pranešime nurodė leidyklos atstovė, pridūrusi, jog visos teisės į knygą bus grąžintos autoriui.

„Oskaro“ laimėtoją kino režisierių jau ne vieną dešimtmetį persekioja kaltinimai, kad jis praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje esą tvirkino savo tuomet devynerių dukrą Dylan, kurią įsivaikino su buvusia partnere aktore Mia Farrow.

Dabar 84 metų kino režisierius po dviejų atskirų ne vieną mėnesį trukusių tyrimų buvo išteisintas dėl visų kaltinimų, kuriuos pirmoji pateikė jo tuometinė partnerė Mia Farrow.

Tačiau Dylan, kuriai dabar yra 34 metai, teigia, kad buvo tvirkinama.

Apie tai, kad jos antrinė įmonė „Grand Central Publishing“ išleis W. Alleno memuarus, „Hachette“ pranešė praėjusį pirmadienį. Knyga Jungtinėse Valstijose esą turėjo būti išleista balandžio 7 dieną.

Tačiau toks pranešimas iš karto sulaukė aršios Dylan brolio – garsaus tiriamosios žurnalistikos atstovo ir populiaraus rašytojo – Ronano reakcijos.

Jis pareiškė daugiau nebedirbsiąs su „Hachette“.

Brolis daug metų gynė Dylan, kuri savo kaltinimus W. Allenui dar kartą išsakė 2018 metų pradžioje kilus judėjimui „#MeToo“.

Ketvirtadienį kelios dešimtys „Hachette“ darbuotojų Niujorke surengė protesto akciją dėl sprendimo išleisti kino režisieriaus memuarus.

„Mes solidarizuojamės su Ronanu Farrow, Dylan Farrow ir visais, kas patyrė seksualinę prievartą“, – nurodė leidyklos darbuotojai.

Galiausiai leidyklos vadovybė nusprendė atšaukti sprendimą išleisti autobiografiją.

Dar antradienį leidyklos vadovas Michaelas Pietschas gynė sprendimą leisti W. Alleno knygą ir laikraščiui „The New York Times“ sakė, jog egzistuoja „didelė auditorija“, norinti išgirsti jo istoriją.

Leidyklos teigimu, knyga yra „išsamus pasakojimas apie jo gyvenimą, tiek asmeninį, tiek ir profesinį“.

„Hachette“ sprendimą nebeleisti knygos sukritikavo keli garsūs žmonės, įskaitant legendinį rašytoją Stepheną Kingą.

„Hachette“ sprendimas atsisakyti leisti Woody Alleno knygą kelia man nerimą. Ne dėl jo, nes man visai nerūpi ponas Allenas. Tačiau man rūpi, kas bus kitas“, – tviteryje parašė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi