Naujienų srautas

Kultūra2020.03.06 17:59

Ekskursija po kolekciją, kurioje – pirmą sykį eksponuojamos Rokiškio dvaro vertybės

LRT.lt 2020.03.06 17:59

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Rokiškio krašto muziejumi, pristato parodą, kurioje pirmą kartą kaip visuma eksponuojamos dvaro vertybės, saugomos Rokiškyje ir Kaune, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Parodos „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro meno kolekcija” kolekcijos pagrindą suformavo grafas Konstantinas Tyzenhauzas (1786–1853), Pastovyse (dab. Baltarusijos teritorija) įkūręs paveikslų galeriją ir ornitologijos kabinetą. K. Tyzenhauzas savo meno kolekciją surinko keliaudamas ar buvodamas užsienyje įvairiais laikotarpiais.

Didelę parodoje eksponuojamą kolekcijos dalį sudaro užsienio dailininkų (italų, flamandų, prancūzų, vokiečių) tapybos darbai. Su Lietuva susijusių autorių kontekste pirmiausia išskirtini paties grafo K. Tyzenhauzo piešiniai ir akvarelės, jo mokytojo Aleksandro Orlovskio piešiniai ir litografijos.

Parodą taip pat papildo K. Tyzenhauzo ornitologijos kabineto paukščiai, fragmentiški dvaro kasdienio gyvenimo liudytojai – knygos, grafaičių piešiniai ir akvarelės, aksesuarai. Paskutiniųjų Rokiškio šeimininkų grafų Pšezdzieckių pomėgį fotografuoti rodo gausus mėgėjiškų nuotraukų rinkinys.

Ekskursijos metu sužinosite apie dvi garsias grafų moteris – Sofiją Tyzenhauzaitę de Šuazel Gufjė ir Mariją Tyzenhauzaitę-Pšezdzieckienę, kurių talentai ir geri darbai atsiskleidė įvairiose srityse.

Ekskursijas veda kuratorė Aušra Vasiliauskienė. Ekskursijos vyks Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus
M. Žilinsko dailės galerijoje kovo 12, 19 ir 26 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi