Naujienų srautas

Kultūra2020.03.05 11:43

Vietoje neatskridusių „Sidabrinių gervių“ kitąmet laukia nauji Lietuvos kino apdovanojimai

Kovo 5 dieną kino teatre „Pasaka“ pristatyta „Lietuvos kino apdovanojimų“ koncepcija. Apdovanojimus organizuos Lietuvos kino centras (LKC) su partneriu – LRT.

LKC direktorius Rolandas Kvietkauskas tvirtino: „Praeiti metai buvo skirti paieškoms, kokia kryptimi toliau judėti dėl nacionalinių kino apdovanojimų. Prieš keletą savaičių susitikta su prodiuserių, kinematografininkų atstovais ir nuspręsta, kad juos turėtų organizuoti Lietuvos kino centras.“

R. Kvietkauskas įsitikinęs, kad vertybė ir patikimumas užtikrinami tada, kai profesionalai įtraukiami į darbą, kai jie nustato kokybinius kriterijus, karteles. „Pats nacionalinių apdovanojimų žanras diktuoja tam tikrus sprendimus“, – pastebėjo pranešėjas.

Anot jo, dar liko neatsakytų klausimų, kaip vieną ar kitą momentą organizuoti. „Tačiau kas yra tikrai žinoma – Lietuvos nacionaliniai kino apdovanojimai bus ir juos organizuos Lietuvos kino centras su partneriu – su LRT.“ LKC turi patirties, organizuojant nacionalinę „Oskarų“ atranką.

„LRT ir iki šiol buvo apdovanojimų partneris. Tai yra tam tikras tęstinumas. Nacionalinis transliuotojas ir turi užtikrinti kultūros sklaidą bei kokybiškų kūrinių įtvirtinimą. Su LRT tariamės apie bendrą kino filmų rėmimą ir partnerystės plėtojimą“, – LRT.lt komentavo R. Kvietkauskas.

LKC Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Dovilė Butnoriūtė komentavo: „2021 metų sausį vyks apdovanojimai ir už 2019, ir už 2020 metus. Ateityje bus vertinami vieneri kalendoriniai metai.“ 4 filmų grupėms (vaidybiniai filmai, dokumentiniai filmai, trumpametražiai filmai ir animaciniai filmai) bus keliami skirtingi reikalavimai.

Nominaciją skirs komisija, kurią sudarys 5–7 asmenų grupė. Grupę sudarys Lietuvos kino centras iš asmenų, kuriuos siūlo kino asociacijos ir organizacijos. Nugalėtojus rinks tarptautinė žiuri. Nominuoti filmai bus rodomi visuomenei ir žiuri. Tam bus ieškomi partneriai tiek televizijoje, tiek kino teatruose, tiek interneto platformose. Tuomet lauks apdovanojimų ceremonija.

Numatoma 13 nominacijų. Animaciniai filmai galės pretenduoti į bendras nominacijas, tačiau kol kas nominacijos – tik preliminarios. Nominacijos galimai skleisis į požanrius.

D. Butnoriūtė tikino, kad apdovanojimai kol kas neturi pavadinimo ir toks neplanuojamas, tačiau skelbiamas ženklo konkursas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi