Kultūra

2015.09.24 23:34

Marcinkonyse – artima pažintis su Dzūkija

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.24 23:34

Varėnos rajone, Marcinkonyse, duris atvėręs lankytojų centras kviečia susipažinti su Dzūkijos nacionalinio parko gamta, dzūkų gyvenimu ir buitimi. Čia pat jaunimo laukia ir gamtos mokykla.

Marcinkonių lankytojų centre Dzūkijos nacionalinio parko svečiai gaus visą informaciją apie saugomą teritoriją. Čia paaiškins kaip nuvykti prie Bobos daržo ar drevinės bitininkystės muziejaus, kur išgirsti tetervino ar gervės balsą, kaip užlipti ant gaidžio kopos ar kur paragauti grikinės bobos. 

Naujojoje interaktyvioje lankytojų centro ekspozicijoje – informacija apie paukščius, medžius, kraštovaizdį.

„Mes matome kopų susidarymą – tai labai gražus animacinis filmukas. Kita ekspozicijos dalis pasakoja apie šilinių dzūkų gyvenimą, pristato jų buitį, namų apyvokos daiktus, amatus ir šventes, medinę architektūrą. Duris atvėrė ir nauja gamtos mokykla, kuria siekiama jaunimą priartinti prie gamtos, suteikiant teorinių žinių, dviračiais ar pėsčiomis keliaujant parko pažintiniais takais“, – pasakojo Dzūkijos nacionalinio parko Marcinkonių lankytojų centro vedėja Lina Čerbiauskienė.

„Yra įvairių grupių mokiniams, pavyzdžiui, apie pušį – svarbiausią medį. Jeigu dzūkai rinktų savo medį, tai be abejo būtų pušis. Yra apie pelkę, kadangi kaimynystėje yra Čepkelių rezervatas. Yra ir apie tai, kas Dzūkijos šiluose gyvena, auga ir bėgioja. Visos temos yra susijusios su šituo kraštu“, – teigė Dzūkijos nacionalinio parko Gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė.

Gamtos mokykloje įrengti kambariai -juose moksleiviai galės pernakvoti, čia veiks įvairios vasaros stovyklos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.