Naujienų srautas

Kultūra2015.09.24 23:31

Klaipėdoje – moterį heroję vaizduojanti paroda

„Klaipėdos galerijoje“ atidaryta Editos Suchockytės grafikos darbų paroda „Begalybė“. Menininkė pristato per dešimtmetį sukurtus darbus, kuriuose pagrindinė herojė – moteris.

Editos Suchockytės parodoje darbai iš įvairių ciklų, sukurti per daugiau nei dešimtmetį. Dailininkė sako atrinkusi jai svarbiausius. Menininkė kuria didelio formato ofortus, piešia portretus ir šaržus. Pagrindinis jos kūrybos personažas – moteris.

„Dažnai vaizduoju moterį kaip kūrėją ir man pačiai labai svarbus šitas klausimas. Aš pati esu moteris, esu kūrėja ir kasdien ieškau vietos šitame pasaulyje. Turbūt per darbus aš ir išsprendžiu kai kuriuos klausimus, kurie man kyla“, – pasakojo grafikė Edita Suchockytė.

Menininkės darbuose moterys – tarsi lengvas vėjo dvelktelėjimas, tačiau Edita sako, kad jos – gana rimtos ir kūrybingos. Lengvumą perduoda lengva raižymo linija.

„Tai yra odė moterystei. Pagrindinis siužetas jos kūriniuose – moteris. Tik tiek, kad ji yra pakylėta nuo buities, ji yra karalienė, ji yra mokytoja, ji nuostabiai gražiai leidžia laisvalaikį“, – apie parodą atsiliepė „Klaipėdos galerijos“ vadovė Violeta Jusionienė.

Su menininkės darbais jau susipažino Vokietijos, Prancūzijos ir kitų Europos šalių žmonės.

Edita Suchockytė kuria ir iliustracijas vaikų knygoms. Tarp žymiausių jos darbų – poeto Martyno Vainilaičio rinktinės „Vario varteliai“ iliustravimas.

Menininkės grafikos darbų paroda Klaipėdos galerijoje veiks iki spalio pabaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi