Kultūra

2015.09.24 20:40

Nacionalinė filharmonija sezoną pradės su nauju vadovu

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.24 20:40

Mykolui Kleopui Oginskiui paminėti skirtas pirmasis Nacionalinės filharmonijos sezono koncertas, kurį tradiciškai jį pradės Nacionalinis simfoninis orkestras. Tik šį kartą – su naujuoju vadovu, dirigentu Modestu Pitrėnu.  

Oginskis, Mendelsonas, Rosinis ir Ravelis – pirmajame Nacionalinės filharmonijos sezono koncerte skambės populiarioji klasika. Naujasis simfoninio orkestro vadovas Modestas Pitrėnas sako, kad pasirinko tokią muziką, nes pirmasis koncertas – šventė.

„Aš siekiau, kad ji būtų ir kažkokia simboliška, turint galvoj, kad mes turime Oginskio metus, ir kartu žėrinti, atidarymo programa, kokia jinai ir turėtų būti“, – pasakoja dirigentas.

Modestui Pitrėnui vadovo pareigas perleido daugiau nei pusšimtį metų orkestrui vadovavęs dirigentas Juozas Domarkas. Jam suteiktas Garbės dirigento vardas, o Modestas Pitrėnas, buvęs Domarko mokinys, tikina, kad pervertinti gautų pareigų būtų neįmanoma. Dirbti su geriausių Lietuvos muzikantų kolektyvu esą yra ir didžiulė atsakomybė, ir džiaugsmas.

„Aš esu dėkingas ir visiems mane palaikantiems, ir nepalaikantiems orkestro muzikantams, tas visą laiką skatina galimybę pasitempti ir neatsipalaiduoti, bet aš manau, kad svarbiausia –  žiūrėti į tą pačią pusę. Kaip šeimoje, žiūrėti į muzikinius dalykus, į žmogiškus dalykus, o visa kita – ateina, išeina“, – teigia M. pitrėnas.

Šeštadienį vieną populiariausių Mendelsono koncertų smuikui ir orkestrui kartu su nacionaliniu simfoniniu orkestru gros Dalia Kuznecovaitė. 26-erių metų smuikininkė šiuo metu dar studijuoja aspirantūroje Paryžiaus konservatorijoje.

„Niekada nesakiau, kad aš negrįšiu į Lietuvą ir Lietuva man visada buvo labai brangi, 5 metus pragyvenau Vokietijoje ir visą laiką labai ilgėjausi namų. O Paryžiuje gyvendama labai žavėjausi tuo miestu, galimybėmis, kurias teikia Paryžius, Prancūzija – koncertai, operos – tikrai labai daug galimybių kaip menininkui, taip pat pamačiau, kad Lietuvai galbūt manęs reikia, o man reikia Lietuvos“, – sako D. Kuznecovaitė.

Pasak smuikininkės, ji, kaip ir daugelis jos kartos muzikantų, tikisi rasti savo vietą Lietuvoje. Ji sako, kad gavo vieną patrauklų pasiūlymą ir šis jos koncertas šeštadienį bus tarsi sugrįžimo namo įžanga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.