Naujienų srautas

Kultūra2020.03.02 15:45

Mirė ilgametis Marinos Abramovič partneris Ulay

LRT.lt 2020.03.02 15:45

Kovo 2-ąją, eidamas 76 metus, Liublianoje (Slovėnija) mirė iš Vokietijos kilęs menininkas Frankas Uwe Laysiepenas, žinomas kaip Ulay. Apie tai savo feisbuko paskyroje pranešė jo ilgametė gyvenimo ir kūrybos partnerė Marina Abramovič. Pranešama, kad kūrėjas mirė nuo vėžio ir gydymo sukeltų komplikacijų.

Ulay pelnė pasaulinę šlovę „Polaroido“ fotografijomis ir performatyvaus meno projektais, įgyvendintais drauge su M. Abramovič.

„Jis buvo išskirtinis menininkas ir žmogus, labai jo ilgėsiuosi. Šiandien mane guodžia bent jau tai, kad jo kūryba ir palikimas niekada nebus užmiršti“, – feisbuko paskyroje užrašė M. Abramovič.

F. U. Laysiepenas gimė 1943 metų lapkričio 30 dieną. Vokiška kilmė, vokiškumas jam kėlė nemalonių asociacijų, todėl aštuntojo dešimtmečio pradžioje kūrėjas persikėlė gyventi į Amsterdamą. „Polaroidu“ kūrė reflektyvius autobiografinius koliažus, kurie tuo laiku buvo vertinami kaip itin skandalingi ir kontroversiški.

Su M. Abramovič juodu susipažino 1976 metais. Jie įgyvendino visą virtinę projektų, tapdami bene pačia garsiausia menininkų pora pasaulyje. O draugystės pabaigą 1988-aisiais įamžino performansu „Mylimieji“: eidami Didžiąja kinų siena iš priešingų jos galų, jiedu susitiko kelionės viduryje, kad ištartų vienas kitam „Sudie“.

Ulay sirgo kraujo vėžiu, tačiau 2014 metais ligą buvo nugalėjęs.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi