Naujienų srautas

Kultūra2020.03.02 14:51

Nacionalinės filharmonijos skaitmeninė koncertų salė sugrįžo į visus mobiliuosius įrenginius

LRT.lt 2020.03.02 14:51

Lietuvos nacionalinė filharmonija, prieš kelis mėnesius klausytojams atvėrusi rekonstruotos Didžiosios salės duris, kviečia apsilankyti ir atnaujintoje skaitmeninėje koncertų salėje. Moderniais sprendimais papildyta internetinė platforma nationalphilharmonic.tv suteikia galimybę nemokamai mėgautis dar aukštesnės kokybės klasikinės muzikos koncertų įrašais. 

Skaitmeninės salės puslapis tapo ne tik spalvingesnis ir šiuolaikiškesnis, bet ir paprastesnis naudoti – jis puikiai veikia ir yra lengvai valdomas visuose mobiliuosiuose įrenginiuose. Įdiegta išmanesnė paieškos sistema, leidžianti norimą koncerto įrašą rasti įvedus tik atlikėjo vardo ar kito raktinio žodžio trumpinį. Patobulintos ir galimybės peržiūrėti koncertų įrašus iš užsienio – dabar juos be jokių trikdžių galima stebėti iš bet kurios pasaulio šalies.

Dar labiau išaugusi įrašų vaizdo kokybė suteikia galimybę koncertą žiūrėti ne tik kaip dokumentiką, bet ir mėgautis meniniu vaizdu. Padidintas vaizdo kamerų skaičius leidžia pasiūlyti žiūrovams įvairesnių rakursų. O siekiant užtikrinti patį aukščiausią profesionalumo lygį atnaujinta ir garso sistema.

Jau trečius metus veikiančioje skaitmeninėje salėje šiuo metu yra 56 koncertų įrašai, iš kurių klausytojai gali rinktis atsižvelgdami į savo muzikinius poreikius. Koncertai skaitmeninei erdvei kruopščiai atrenkami – čia nuolat pasirodo Filharmonijos kolektyvai, taip pat fiksuojamos premjeros, Lietuvos bei užsienio dirigentų, solistų debiutai ir vizitai. Puslapis veikia lietuvių ir anglų kalbomis. Jis ir toliau nuolat pildomas naujausiais įrašais iš Filharmonijos didžiosios salės, kuri po rekonstrukcijos ne tik tapo gražesnė, bet ir pasižymi dar geresnėmis akustinėmis savybėmis.

Pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse skaitmeninė salė vertinama kaip išskirtinis, inovatyvus ir išliekamąją vertę kuriantis projektas. Už scenos perkėlimą į skaitmeninę erdvę Lietuvos nacionalinė filharmonija praėjusių metų pabaigoje buvo įvertinta Lietuvos verslo konfederacijos rengiamame konkurse „Metų paslauga 2019“ – jai atiteko Metų išmaniojo sprendimo viešajam sektoriui apdovanojimas. Šis projektas įgyvendinamas kartu su muzikos garso įrašų bendrove „Baltic Mobile Recordings“ ir talentingais lietuvių garso režisieriais Aleksandra ir Viliumi Kerais: jie įkūrė skaitmeninę salę ir jai vadovauja.

Įkurti skaitmeninę salę padėjo sėkminga Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir koncerno „Achemos grupė“ partnerystė, besitęsianti kelerius metus iš eilės. Šiemet pasirašyta jau ketvirtoji paramos sutartis, pagal ją didžioji dalis lėšų skiriama skaitmeninės salės įrašams ir transliacijoms, taip pat tolesniam jos tobulinimui. Šio mecenato parama padeda įgyvendinti ir kitus svarbius infrastruktūros projektus, taip pat gerinti Filharmonijos veiklą ir lankomumą.

Į šių metų rėmimo laikotarpį pateks ir jubiliejinis 80-asis Filharmonijos koncertų sezonas, pasižymėsiantis išskirtiniais renginiais bei naujais muzikiniais projektais, padėsiančiais pasiekti dar daugiau klasikinės muzikos klausytojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi