Naujienų srautas

Kultūra2020.03.02 13:30

Amelija iš Monmartro ir Chopinas muzikei pakeitė asmeninį gyvenimą ir karjerą

LRT.lt 2020.03.02 13:30

Romantikus ir visus, vertinančius fortepijono skambesį, pianistė Ieva Dūdaitė kviečia į savo rečitalį Šv. Kotrynos bažnyčioje. Kovo 7-ąją atlikėja surengs Amelijos iš Monmartro ir Frederiko Chopino pasimatymą, taip įrodydama, jog muzikoje, kaip ir dėl meilės – viskas įmanoma, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Koncerto programa leis paklajoti po tą patį, bet labai skirtingą Paryžių: svajingų F. Chopino noktiurnų, balandžių, valsų skambesys nukels į 19 a. salonus, o filmo „Amelie“ garso takelio melodijos primins, kad net ir naujausių technologijų amžiuje pabėgti nuo savo jausmų ne taip ir lengva.

Tiek F. Chopinas, tiek Yannas Tiersenas, pasak pianistės, kūrėjai-novatoriai, pranokę savo epochas. Abu labai skirtingi ir šiek tiek panašūs: „Paryžiaus salonuose skambėjusios Chopino melodijos yra išdailintos, įsimintinos, puikiai pritaikytos fortepijonui. Šiam koncertui parinkau ryškiausius „perliukus“, kurie tikrai nepaliks abejingų. Y. Tierseno kūriniai mane, kaip atlikėją, perkelia į kitas erdves: pilnas akordeono garsų Monmartro gatveles, turgavietes, kalvas, klonius, skliautus... Tokį jausmą noriu perduoti ir publikai“.

Iš pat pradžių tokia programos koncepcija sulaukė ir skeptiškų vertinimų, teigiančių, jog nedera gretinti šių dviejų kompozitorių, tačiau būtent ji pianistei pelnė kontraktą su prestižine įrašų kompanija „ARS Produktion“.

„Manau, jog būtent dėl šviežumo ir puikiai derančio abiejų kompozitorių genialumo ši programa iškart atkreipė įrašų kompanijos dėmesį. „Ars Produktion“ 2019-aisiais laimėjo metų kompanijos titulą (International Classical Music Awards) ir išleido mano debiutinį albumą „Tiersen Meets Chopin“, – džiaugiasi atlikėja.

Kompaktinę plokštelę „Tiersen meets Chopin“ I. Dūdaitė išsiuntė ir pačiam Y. Tiersenui, iš kurio žmonos (pats kompozitorius tuo metu buvo išvykęs į koncertinį turą) netrukus sulaukė džiugios žinutės, jog kūrinių interpretacijos puikios!

Daugiau nei dešimtmetį užsienyje praleidusi viena geriausių savo kartos pianisčių jau kurį laiką gyvena Lietuvoje. Prie šių gyvenimo pokyčių iš dalies prisidėjo ir romantiškoji koncerto programa – būtent ji skambėjo viename iš rečitalių, kuriame I. Dūdaitė sutiko savo būsimą vyrą...

Akivaizdu, jog „Amelija iš Monmartro ir Chopinas“ I. Dūdaitei pritraukia lemtingus, įsimintinus įvykius. Galbūt ši programa, kuriai negalioja laiko ribos, netikėtai teigiama linkme pasuks ir klausytojų gyvenimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi