Naujienų srautas

Kultūra2020.03.02 12:27

Trys jaunieji Lietuvos talentai Berlinalėje pasijuto lyg saldainių parduotuvėje

Berlyno kino festivalio metu organizuojamame „Berlinale Talents“ renginyje šiemet dalyvavo ir trys kūrėjai iš Lietuvos. Apie savo įspūdžius jie papasakojo „Kultūros dienai“.

Į festivalio metu vykstantį pradedantiesiems kino kūrėjams skirtą kūrybinį susitikimą „Berlinale Talents“ šiemet pateko trys lietuviai. Kartu su 255 talentais iš 86 šalių patirties sėmėsi aktorius ir kompozitorius Mantas Zemleckas, režisierius ir scenaristas Saulius Baradinskas bei garso režisierė Iveta Macevičiūtė.

Menininkai sako, kad dalyvavimas šiame renginyje jauniems kūrėjams suteikia ne tik galimybę geriau pažinti tarptautinę kino industrijos rinką, bet ir užmegzti ryšius su kitų šalių kūrėjais, ateityje galinčius išaugti į kūrybinį bendradarbiavimą.

S. Baradinskas kalbėjo: „Tai yra savaitę trunkančios dirbtuvės, kuriose ne tik mokomės kino amato, bet ir susitinkame su tokiais profesionalais kaip Cate Blanchett, Hildur Gudnadottir, Helen Mirren ir keičiamės kontaktais su pasaulinio lygio ekspertais ir žmonėmis iš industrijos.“

Kūrėjai pasakojo, kad tam, jog patektų į „Berlinale talents“, reikėjo praeiti rimtą atranką, užpildyti daug klausimų turinčią anketą, be to, buvo vertinami ne tik menininkų darbai, bet ir jų asmenybės.

„Yra bendrosios dirbtuvės, kurios yra skirtos režisieriams, prodiuseriams ir yra konkrečių disciplinų dirbtuvės: scenarijaus rašymo, kameros, garso, aktorystės“, – kalbėjo S. Baradinskas.

Įspūdžiais dalinosi ir I. Maceviiūtė: „Mus pakvietė į „Trixx Studios“ Berlyne. Tai – tokia milžiniška įrašų studija, kurioje „Rammsteinai“ apsilankė, Billie Eilish. Jie turi daug, puikios ir niekur nematytos aparatūros. Jaučiausi kaip saldainių parduotuvėje. Buvo kalbama apie muziką kine.“

Menininkai Lietuvoje žinomi savo kūryba, tačiau sako, kad savaitė Berlyne juos dar labiau įkvepia, motyvuoja ir skatina imtis naujų projektų, galbūt netgi tarptautinių.

Kūrėjai sako, kad renginys jauniems menininkams yra ne tik patirtis, bet ir galimybės, juk „Berlinale talents“ tapo ne vienam žymiam kūrėjui tramplynu ne tik į didįjį Berlinalės festivalį, bet ir kitus tarptautinius kino renginius.

Plačiau – reportaže:

Kultūros diena. Uostamiesčio istorija – dokumentiniame spektaklyje „Jūrinės šviesos“
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi