Kultūra

2020.02.29 23:49

Prancūziškuosiuose „Oskaruose“ paskelbus Polanskio pergalę, aktorės paliko ceremoniją

LRT.lt 2020.02.29 23:49

Kelios aktorės skubiai paliko nacionalinių Prancūzijos kino „Cezario“ apdovanojimų ceremoniją po to, kai geriausiu režisieriumi buvo paskelbtas Romanas Polanskis, kuris pernai sulaukė naujų kaltinimų išprievartavimu, rašo BBC.

Aktorė Adele Haenel, anksčiau atviravusi, kad ją vaikystėje seksualiai išnaudojo kitas režisierius, buvo viena iš moterų, išėjusių iš prancūziškaisiais „Oskarais“ vadinamų „Cezario“ kino apdovanojimų, kai buvo paskelbta R. Polanskio pergalė.

Ji paliko salę šaukdama „gėda!“, o paskui ją sekė režisierė Celine Sciamma.

Kelias valandas prieš ceremoniją Prancūzijos kultūros ministras Franckas Riesteris sakė, kad būtų „simboliškai blogai“, jeigu R. Polanskis laimėtų geriausio režisieriaus kategorijoje, atsižvelgiant į kaltinimus dėl seksualinio priekabiavimo.

Sprendimas skirti R. Polanskio režisuotam filmui „Pareigūnas ir šnipas“ (An Officer and a Spy, 2019 m.) 12 nominacijų iškart sukėlė moterų teisių gynimo grupių pasipiktinimą.

Pats kino režisierius R. Polanskis dar prieš apdovanojimus teigė juose nedalyvausiantis. Paryžiuje gyvenantis R. Polanskis agentūrai AP sakė, kad ceremonija virsta „viešu linčiavimu“.