Naujienų srautas

Kultūra2020.02.29 08:35

Polanskis pelnė geriausio režisieriaus „Cezarį“ už filmą „Pareigūnas ir šnipas“

Kino kūrėjas Romanas Polanskis anksti šeštadienį pelnė „Cezario“ apdovanojimą už filmą „Pareigūnas ir šnipas (pranc. „J'accuse“, angl. „An Officer and a Spy“) per Paryžiuje vykusią protestų išprovokavusią ceremoniją.

Visa „Cezarius“ skiriančios Prancūzijos kino akademijos valdyba anksčiau šį mėnesį buvo priversta atsistatydinti tvyrant įtūžiui, kai R. Polanski naujasis filmas apie XIX ir XX amžiaus sandūroje šalį sukrėtusią Alfredo Dreyfuso bylą, gavo daugiausiai nominacijų „Cezariams“.

Prancūzijos lygybės ministrė ir feministės pasipiktino režisieriui tekusiomis 12 nominacijų, taip pat ir geriausio filmo kategorijoje, nes R. Polanski vis dar yra ieškomas Jungtinėse Valstijose dėl lytinių santykių su 13 metų mergaite 1977-aisiais.

Aktorė Adele Haenel, nominuota geriausios aktorės apdovanojimui už vaidmenį juostoje „Liepsnojančios moters portretas“ (Portrait de la jeune fille en feu), išbėgo iš kino teatro, kuriame vyko ceremonija, protestuodama prieš R. Polanski laimėjimą.

H. Haenel pernai apkaltino kitą kino kūrėją – savo pirmojo filmo režisierių – lytiniu priekabiavimu, kai jai buvo vos 12 metų. Anksčiau šią savaitę ji kritikavo „Cezarių“ organizatorius už pagarbą jam ir pavadino tai „spjūviu į veidą visoms aukoms“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi