Kultūra

2020.02.27 16:04

Prancūziškuosiuose „Oskaruose“ nedalyvausiantis Romanas Polanskis: ceremonija virsta viešu linčiavimu

ELTA 2020.02.27 16:04

Kino režisierius Romanas Polanskis nedalyvaus prancūziškaisiais „Oskarais“ vadinamų „Cezario“ kino apdovanojimų ceremonijoje, nepaisant to, kad naujausias jo režisuotas filmas buvo nominuotas daugiausiai kategorijų, praneša agentūra AP.

Pasak 87 metų R. Polanskio, kuris pernai sulaukė naujų kaltinimų išprievartavimu, ceremonijoje jis nedalyvaus, norėdamas apsaugoti savo kolegas, žmoną ir vaikus.

Kaip pranešama, sprendimas skirti R. Polanskio režisuotam filmui „Pareigūnas ir šnipas“ (An Officer and a Spy, 2019 m.) 12 nominacijų sukėlė moterų teisių gynimo grupių pasipiktinimą. Kai kurios iš tų grupių planuoja rengti protestus prie ceremonijos, vyksiančios penktadienio vakarą, vietos.

Paryžiuje gyvenantis R. Polanskis agentūrai AP sakė, kad ceremonija virsta „viešu linčiavimu“.

Režisierius Amerikoje oficialiai pripažintas kaltu dėl 13 metų mergaitės išžaginimo 1977 metais, tačiau pernai spaudoje pasirodė nauji kaltinimai R. Polanskiui ir kilo nauja pasipiktinimo banga. Prancūzų aktorė ir fotografė Valentine Monnier apkaltino režisierių jos išprievartavimu 1975 metais, kai jai tebuvo 18 metų. Režisierius neigė šiuos naujus kaltinimus.

„Nesveikų protų fantazijos dabar laikomos įrodytais faktais. Mes iš anksto žinome, kokia bus šio vakaro eiga“, – teigė R. Polanskis.

R. Polanskis, kuris vaikystėje išgyveno holokaustą, teigia, kad šių metų apdovanojimuose „nėra vietos filmui, kuriama ginama tiesa, kovojama su neteisybe, akla neapykanta ir antisemitizmu“.