Kultūra

2020.02.27 14:47

Žinoma lietuvių grafikė atidaro savo galeriją atgimstančiame senamiesčio rajone

LRT.lt 2020.02.27 14:47

Dailininkė, grafikė, knygų iliustratorė Edita Suchockytė susipažinti su savo kūryba meno mylėtojus kvies į naują vietą. Žinomos menininkės darbų galerija birželį duris atvers sostinės senamiestyje atgimstančiame „Paupio“ rajone, rašoma pranešime žiniasklaidai.

E. Suchockytė kuria darbus, kurie įkvepia žmones kurti, rašyti, keliauti, svajoti. Todėl menininkei ir pačiai reikia erdvės, kuri ją įkvėptų. Produktyvi dailininkė neslepia, kad galerija bus ir jos kasdienė darbo vieta, todėl jai kėlė specifinių reikalavimų.

Edita Suchockytė – Lietuvos dailininkė, grafikė, knygų iliustratorė. E. Suchockytės darbuose atsispindi romantiška, su fantaziju pasauliu susiliejusi realybė, dažnai kūrinio centre atsiranda moteris.

Menininkė kūryboje balansuoja tarp techninės meistrystės ir atsainaus lengvabūdiškumo. Menininkė pripažįsta, kad, kurdama šiltus, romantizuotos realybės atvaizdus, rizikuoja šiuolaikinio pasaulio kontekstuose pasirodyti šiek tiek senamadiška, tačiau tiki, kad būtent tokie jos darbai yra geriausias asmeninis protestas prieš susvetimėjimą.

Pagrindinis E. Suchockytės kūrybos motyvas – kasdieniškose pozose užfiksuotos moterys, kurias autorė perkelia į kitą, su fantazijų pasauliu susipynusią realybę. Figūros laisvos, fiksuojamos judesyje. Darbai labai ekspresionistiški, o tai nėra itin būdinga grafikos atstovams. Vyrauja linijų ir dėmių motyvai, darbuose gausu simbolių.