Naujienų srautas

Kultūra2020.02.27 14:46

Jungtinėje Karalystėje laukiama įspūdingojo lietuvių pianisto pasirodymo

LRT.lt 2020.02.27 14:46

Vasario 29 dieną Bognor Ridžiso muzikos klube įvyks lietuvių pianisto Ugniaus Pauliukonio rečitalis. Jis atliks Josepho Haydno, Fryderyko Chopino ir Calude`o Debussuy kūrinius, rašo portalas „Chichester Observer“. 

Vienas geriausių jaunosios kartos lietuvių pianistų, į jauniems atlikėjams skirtą programą „Philip & Dorothy Green Young Artists“ atrinktas U. Pauliukonis profesionaliai koncertuoja nuo šešerių.

2010 metais U. Pauliukonis persikėlė gyventi į Jungtinę Karalystę, kur studijuoja Šiaurės karališkajame muzikos koledže (Royal Northern College of Music).

Ugnius yra pelnęs ne vieną prestižinį apdovanojimą, įskaitant ir Šiaurės karališkojo muzikos koledžo aukso medalį, Franzo Schuberto ir Marko Ray konkursų prizus, rečitalio prizą ir tarptautinio Amy Brant pianistų konkurso Birmingame apdovanojimą.

Neseniai U. Pauliukonis debiutavo Londono „Wigmore Hall“ ir Birmingamo „Bridgewater Hall“ salėse.

Kaip solistas lietuvis yra muzikavęs su BBC simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir Kauno miesto simfoniniu orkestru. Pianistas yra surengęs solinius ir kamerinės muzikos rečitalius Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Italijoje ir Baltijos šalyse.

U. Pauliukonis yra dirbęs su tokiais muzikantais kaip Langas Langas, Jeanas Efflamas-Bavouzet, Matti Raekalio, Stephenas Houghas, seras Harrisonas Birtwistle, Eduardo Delgado ir Nelsonas Goerneris.

„Nekantriai laukiame įspūdingojo Ugniaus rečitalio, – sakė muzikos klubo vadovas Chrisas Coote. – Jis atliks virtuozo repertuarą – F. Chopino Baladę Nr. 4 ir Sonatą fortepijonui B minor, C. Debussy kūrinius „Fejerverkas“ ir „Refleksijos vandenyje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi