Kultūra

2020.02.26 17:52

Ispanijos kultūros ministerija atšaukė dėl seksualinio priekabiavimo prisipažinusio Domingo pasirodymą

Rūta Androšiūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.26 17:52

Ispanijos kultūros ministerija trečiadienį atšaukė operos žvaigždės Placido Domingo dalyvavimą viename pasirodyme Madride, dainininkui, kuriam daug moterų reiškia įtarimus lytiniu priekabiavimu, išvakarėse atsiprašius už „skausmą“, sukeltą jo kaltintojoms, ir prisiėmus „visą atsakomybę“ už savo veiksmus.

Tai yra pirmas kartas, kai atšaukiamas 79-erių muzikanto pasirodymas jo gimtojoje Ispanijoje nuo to laiko, kai mažiausiai 20 moterų praėjusiais metais apkaltino jį prievarta jas bučiavus, grabinėjus ar glamonėjus. Teigiama, kad šie incidentai prasidėjo 9-e dešimtmetyje.

Pirmieji įtarimai prieš jį pasirodė rugpjūtį, o po dviejų mėnesių jis atsistatydino iš Los Andželo operos teatro generalinio direktoriaus posto ir pasitraukė iš visų būsimų spektaklių Niujorko teatre „Metropolitan Opera“, taip iš esmės užbaigdamas savo karjerą Jungtinėse Valstijose.

P. Domingo karjera dėl šio skandalo labiau nukentėjo Jungtinėse Valstijose ir mažiau Europoje. Nuo to laiko, kai jam buvo pareikšti įtarimai, jis koncertavo Austrijoje, Vengrijoje ir Rusijoje.