Naujienų srautas

Kultūra2020.02.26 21:48

Kaune uždaryta vienintelė nepriklausoma šiuolaikinio meno galerija

Nors Kaunas intensyviai rengiasi po dvejų metų tapti Europos kultūros sostine ir tam skiria daug lėšų, tačiau kai kuriems menininkams ir jų idėjoms mieste vietos nelieka. Viena žinomiausių – „Post“ galerija Kaune stabdo savo veiklą ir apgailestauja, kad galimybių pristatyti šiuolaikinį meną lieka vis mažiau.

Neįprasti renginiai, performansai, išskirtiniai susitikimai ir atlikėjai – tuo garsėjo „Post“ galerija Kaune. Jauna meno erdvė, kuri buvo neatsiejama Kauno kultūrinio gyvenimo dalis, skaičiuoja paskutines dienas.

Neseniai išplatintame pranešime teigiama, kad, nepaisant visų pastangų, galerijos išsaugoti nepavyks. Kreipimesi negailima kritikos dabartiniams miesto kultūros politikos formuotojams.

„Tai buvo erdvė, kurioje menininkai galėjo tikrai laisvai kurti, o lankytojai – interpretuoti“, – teigė „Post“ galerijos projektų koordinatorė Lina Pranaitytė, vildamasi, kad atsiras, kas užpildys šią nišą. Tačiau, anot jos, savivaldybė per visą gyvavimo laikotarpį neužmezgė su iniciatyva kontakto.

„Post“ galerijos įkūrėjas Andrius Pukis tvirtino: „Situacija darosi nepalanki nevyriausybinėms organizacijoms mieste veikti. Todėl nusprendėme nutraukti veiklą.“

„Su kai kuriais argumentais nelabai sutikčiau. Tai yra privatus projektas ir savivaldybė yra tik vienas iš šaltinių, tokia organizacija turi kreiptis ir į Kultūros rėmimo fondą, ir į europinius fondus. Taip pat mecenatystė, kūrinių pardavimai. Savivalda niekada pilnai neišlaikys privataus objekto“, – kalbėjo Kauno miesto mero patarėjas Simonas Kairys.

Post galerijoje surengta daug šiuolaikinės kultūros projektų, kuriuose dalyvavo menininkai iš viso pasaulio. Daug dėmesio buvo skiriama šiuolaikinei skulptūrai, garso menui, analoginei fotografijai ir kitoms meno sritims pristatyti.

Labiausiai „Post“ galerijos įkūrėjus išgarsino mieste rengiamas galerijų festivalis „Gallery Weekend Kaunas“.

„Post“ galerija Kaune duris atvėrė daugiau kaip prieš šešerius metus. Ji siekė ne tik būti alternatyvi meno erdvė, bet ir vieta, kurioje vyktų aktyvus kultūrinis, edukacinis ir kūrybinis gyvenimas.

Plačiau – reportaže:

Kultūros diena. Kaune lieka vis mažiau vietos šiuolaikiniam menui: „Post“ galerija stabdo veiklą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi