Kultūra

2020.02.25 23:33

Bibliotekos purtosi dovanojamų senų knygų

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.25 23:33

Bibliotekos purtosi dovanojamų knygų. Pasak Vilniaus bibliotekininkų, skaitytojai pageidauja ne senesnių nei metų ar dvejų knygų. Tačiau Panevėžio skaitytojai imtų ir seniau išleistas knygas, tačiau Lietuvoje nėra sistemos, kaip vieno miesto biblioteka su kita galėtų pasidalyti knygomis.

Vilniaus Pavilnio rajono biblioteka laukia rekonstrukcijos, tačiau, kol sostinės savivaldybė svarsto, koks turėtų būti naujasis pastatas, gyventojai sugalvojo, kad gali papildyti bibliotekos fondus.

„Norime papildyti fondus, pasidalinti knygomis taip, kaip dalinamės džiaugsmais, taip ir knygomis“, – pasakoja Vilniaus Pavilnio rajono gyventoja Dalia Ivanauskaitė-Sabalė.

Panorama. Kol koronavirusas plinta Europoje, lietuviai susirūpinę: išpirktos apsauginės kaukės, trūksta savanorių bendrauti su grįžusiais

Paskelbę akciją socialiniame tinkle gyventojai liko nustebę, nes biblioteka atsisakė priimti knygas.

„Labai tiksliai informavo, kad knygas, kurias galėtume dovanoti, kurios galėtų būti priimtos bibliotekos, kaip ir visos knygos, tai reikėtų atrinkti knygas nuo 2005 metų. Bet žinoma, yra vertingų knygų ir iki to laikotarpio, tai belieka mums tie mainai“, – sako D. Ivanauskaitė-Sabalė.

Tokios dovanotos knygos papildo ir vasaros skaityklas mieste.

Vilniaus centrinės bibliotekos vadovė sako, kad gauna pakankamai lėšų naujoms knygos įsigyti – per 200 tūkstančių eurų vien šiemet, todėl daugelio dovanų atsisako.

„Mes imame metų-dvejų senumo knygas, grožinę literatūrą, informacinę, imame žodynus, enciklopedijas, žinynus, mes ir perkame tokią literatūrą. Trūksta mums šiaip tai programinės literatūros“, – teigia Vilniaus centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Reikalingas knygas biblioteka įtraukia į apskaitą ir grąžina tam skyriui, į kurį buvo atneštos. Tuo metu Panevėžio rajono biblioteka teigia, kad atsisako tik sovietmečiu leistų knygų.

„Ko tikrai pasigendam, kad ne skaitytojai, o žmonės išleidę knygas dovanotų savo leistą knygą, ypač apie Panevėžio rajoną, tai ne visi ir ne visada supranta, kad knyga, išleista privataus leidėjo, yra vertinga visiems paskaityti“, – patikina Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė.

Panevėžio rajono bibliotekos vadovė sako, kad tik išskirtiniais atvejais, pavyzdžiui, sudegus vienam iš filialų, žmonės knygų vežė ir iš Vilniaus. Ir jeigu kitame mieste dovanotos knygos nereikia, tai galimybės dalytis miestai neturi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt