Kultūra

2020.02.24 11:38

„Netflix“ atstovai giria Lietuvos strategiją, pritraukiančią užsienio gamintojus

LRT.lt2020.02.24 11:38

Vasario 22–24 dienomis kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas lankosi Berlyne. Pagrindiniu vizito akcentu tapo 7­0-asis Berlyno tarptautinis kino festivalis ir jo metu vykstanti Europos kino mugė, praneša Kultūros ministerija.

Su mugės direktoriumi Matthijsu Wouteriu Knolu kultūros ministras aptarė tolesnes mūsų šalies dalyvavimo šioje mugėje perspektyvas ir jos reikšmę Lietuvai. M. W. Knolo teigimu, Europos kino mugė vertina Lietuvos ir kitų Baltijos šalių indėlį į Europos kino industrijos plėtrą.

Lietuvai, kaip ir daugumai kitų valstybių, tai viena pagrindinių kino mugių. Mūsų šalies pristatymas joje vykdomas jau dešimtus metus. Šiemet Europos kino mugėje registravosi apie 70 Lietuvos kino industrijos profesionalų. Europos kino mugėje ministras M. Kvietkauskas susitiko ne tik su mūsų šalies, bet ir kaimyninių valstybių kino industrijos atstovais.

Susitikime su JAV kompanijos „Netflix“ atstovais M. Kvietkauskas pasidžiaugė, kad toks pasaulinis žaidėjas pasitiki mūsų šalies kino gamintojais, o pernai padidinta mokesčių lengvata filmų gamybai duoda teigiamų rezultatų: ši kompanija mūsų šalyje pasirinko filmuoti serialus „Jaunasis Volanderis“ ir „Stranger Things“.

2019 m. šia lengvata pasinaudojo 11 užsienio kompanijų sukurtų filmų, kurie pritraukė 4,49 milijono eurų privačių investicijų. „Netflix“ atstovai pažymėjo, kad Lietuva įspūdingai ir itin profesionaliai veikia pritraukdama užsienio kino gamintojus į Lietuvą. Taip pat susitikime atkreiptas dėmesys į poreikį stiprinti kino gamybos resursus, užtikrinti galimybes tolygesniam privačių investicijų pritraukimui.

Kultūros ministras su Europos Tarybos kino paramos fondo „Eurimages“ vadovu Roberto Olla aptarė šio fondo, kurio nare mūsų šalis tapo 2007 m., veiklos ir valdymo reformą. Pasak M. Kvietkausko, Lietuva remia fondo pertvarkymą, nes nauja sistema galėtų sudaryti geresnes sąlygas efektyvesniam šios organizacijos veikimui, taip pat Europos kultūros įvairovės skatinimui. 1988 m. įkurto Europos Tarybos kino paramos fondo „Eurimages“ tikslas – remti bendrą Europos šalių filmų gamybą, Europos filmų platinimą ir rodymą. Fondo veikloje dalyvauja 38 valstybės.

„Eurimages“ direktoriaus teigimu, šis fondas vertina aktyvią Lietuvos atstovų bei ekspertų veiklą jo valdyme. Ši organizacija, atsižvelgdama į kino produkcijos, platinimo ir vartojimo pokyčius, ateityje žada skirti dėmesio ne tik kino, bet ir bendrai TV produkcijos gamybai. Lietuvai tai gali sudaryti palankesnes sąlygas bendradarbiauti su užsienio kompanijomis TV produkcijos kūrybos srityje.

Ministras M. Kvietkauskas taip pat lankėsi Berlyno žydų muziejuje, kurio direktorės pavaduotojui Martinui Michaeliui pristatė svarbesnius šiemet minimų Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų renginius, aptarė bendradarbiavimo galimybes, pakvietė vizito į Lietuvą.

Berlyne kultūros ministras taip pat susitiko su Lietuvos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Vokietijoje Dariumi Semaška, „Vokietijos memorialo nužudytiems Europos žydams“ direktoriumi Uwe Neumärkeriu ir istoriku, publicistu, ilgamečiu fondo „Teroro topografija“ direktoriumi prof. Andreasu Nachama. Susitikime buvo aptarti aktualūs Holokausto atminties klausimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.