Kultūra

2020.02.21 15:10

Antra Knygų mugės diena: susitikimas su Sabaliauskaite, veiklos mažiesiems skaitytojams ir netikėti atradimai

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2020.02.21 15:10

Penktadienį Vilniaus knygų mugėje – dar daugiau veiklų, pranešėjų ir lankytojų. LRT savo stende šiandien pristato ir programą mažiesiems skaitytojams.

Didžiausiame Baltijos šalių literatūros renginyje šiemet stendus įsirengę net 380 leidyklų, per visas dienas įvyks virš 600 renginių, veikia daugybė skirtingų salių su specialiomis programomis, daugiau nei 400 susitikimų su autoriais rengia pačios leidyklos.

2020 metus Vilniaus knygų mugė pasitiko Jono Meko mintimi: „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“.

Šiandien Knygų mugėje bus paskelbti geriausių menų knygų vaikams ir paaugliams nominantai. Su Laima Kreivyte pasinersime į poeziją. Dar sykį pagersime žodžio virtuozą Kęstutį Navaką. Drąsiai kalbėsimės su Lietuvos vizionierėmis. Ieškosime menotyrininko Jurgio Baltrušaičio tikrosios palikimo vertės. Ypatingą dėmesį skirsime žydų kultūrai. Visos Knygų mugės programos ieškokite oficialiame organizatorių puslapyje.

LRT salės programa

5.1 – LRT salėje jūsų lauks aktualūs pokalbiai su rašytojais, lietuvių visuomenės veikėjais, istorikais ir kitais žymiais žmonėmis, įdomiomis asmenybėmis.

Penktadienį mėginsime suprasti šiuolaikinį mitą apie miestą. Su Tomu Venclovu ir Kristina Sabaliauskaite domėsimės Lietuvos istorija. Mažiesiems pristatysime spektaklio pagal Vytauto V. Landsbergio knygą ištrauką. Kalbėsimės apie partizanus. Apdovanosime metų knygą. Ieškosime Žalgirio mūšio lauko. Su Vaiva Rykštaite lankysimės Lizos bute.

Šeštadienį ieškosime vidinės darnos. Ramybės artimam linkėsime su Algirdu Toliatu. Klausysimės Rimanto Kmitos žargono. Susitiksime su Dalia Grybauskaite. Bendrausime su Šiaurės ministrų tarybos apdovanojimą gavusios knygos autoriumi – Kimu Leine`u. Diskutuosime apie Kristinos Sabaliauskaitės bestselerį „Petro imperatorė“. Su Izraelio ambasadoriumi Lietuvoje susimąstysime apie tėvystę ir kartų santykius. Thomaso Eriksono knygos padės pažintis kolegas, bosus, darbuotojus. Aptarsime Lijia Zhang knygą „Lotosas“. Sužinosime apie sunkią JAV imigrantų dalią. Galiausiai išgirsime narkobarono Escobaro paslaptis iš paties jo našlės lūpų.

Sekmadienį leisimės į kelionę po pasaulį ir save. Andrius Tapinas su Inga Valinskiene pristatys kartu parašytą romaną. Su Šarūnu Jasiukevičiumi Černobylį išvysime bebaimio šios pavojingos zonos „nelegalo“ akimis. Vėliau pristatysime TV žaidimą „Auksinis protas“. Desertui – kulinarės paslaptys ir Jono Meko audioknyga.

LRT ir jaunieji skaitytojai

LRT kviečia apsilankyti 4-ojoje, Jaunųjų skaitytojų, salėje. Nuo penktadienio iki sekmadienio šioje salėje LRT siūlys vaikams, paaugliams ir tėvams linksmai ir turiningai praleisti laiką.

Įrašyk „Vakaro pasaką“. Akcija „Pasaka tavo balsu“ – galimybė patiems įskaityti pasaką ir gauti unikalų įrašą iškart. Atnešk piešinį ir dalyvauk konkurse „Piešiu pasaką“. Stende bus kabinami vaikų atnešti piešiniai. Vaikai kviečiami piešti mėgstamą arba savo įsivaizduojamą pasaką ir galbūt piešinys taps LRT.LT mediatekoje esančios „Vakaro pasakos“ iliustracija. Klijuojamos „Vakaro pasakos“ laikinos tatuiruotės mažiesiems.

Skaityti galima ir ausimis

Konkursas ant bėgtakio. Dalyviams siūloma išbandyti įrašų klausymą einant, bėgant ir laimėti prizą –LRT marškinėlius su citata iš LRT RADIJO teatro įgarsinto Rimanto Kmitos kūrinio „Pietinia kronikas“.

Socialinių tinklų konkursas. Fotografuokis LRT stende, dalinkis nuotrauka Instagram stories, žymėk @lrt.lt #skaitauausimis ir laimėk LRT marškinėlius.

LRT.LT klausimas/balsavimas. Mugės lankytojai galės ir interaktyviai balsuoti bei atsakyti į klausimą rankytės laikomame ekranėlyje.