Naujienų srautas

Kultūra2020.02.21 11:10

Vilniaus knygų mugėje lankysis „Oskarų“ laureatė

LRT.lt 2020.02.21 11:10

Vilniaus knygų mugėje Knygų šalies ir Šiaurės ministrų tarybos kvietimu viešės „Oskaro“ premijos laureatė Torill Kove, specialiai į Vilnių ji atskrenda iš Kanados, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

T. Kove (g. 1959) – „Oskaru“ įvertinta geniali animatorė ir knygų vaikams kūrėja, gimusi Hamaro mieste pietinėje Norvegijoje. Savo paauglystėje daugiausiai laiko praleido Afrikoje su tėvais, kurie buvo atsakingi už tarptautines pagalbos misijas šiame žemyne.

1982 m. T. Kove persikėlė į Montrealį, kur pabaigė miestų planavimo studijas. Vėliau jos vaikystės pomėgis piešti išaugo į susidomėjimą animacija, todėl nuspredė studijuoti šią specialybę Konkordijos universitete.

1990-aisiais ji dirbo su įvairiais projektais Kanados nacionaliniame filmų instutite, įskaitant ir 1995 metais instituto išleistą vadovėlį „Keli pasirinkimai“.

T. Kove debiutas „Mano močiutė lygino karaliaus marškinius“ (My Grandmother Ironed the King`s Shirts, 2000), įkvėptas jos senelės pasakojimų apie Antrajį pasaulinį karą, buvo nominuotas „Oskarui“ ir Kvebeko filmo industrijos prizui „Prix Jura“.

Šis filmas už linksmai ir išradingai papasakotą asmeninę ir praeities istoriją gavo specialaus pripažinimo apdovanojimą Zagrebo animacijos festivalyje.

Kitas T. Kove kūrinys „Danų poetas“ (Danish poet, 2007) pasakoja apie rašytojo gyvenimą, laimėjo „Oskarą“ ir „Genie“ apdovanojimą už geriausią trumpametražį animacinį filmą.

Kiti T. Kove perliukai – trumpi animaciniai filmai „Hokus Pokus, Albertas Obergas“ (Hocus Pocus, Alfie Atkins, 2013), „Aš ir mano Moultonas“ (Me and My Moulton, 2014).

2015 metais jai buvo įteiktas Anderso Jahre`s apdovanojimas už meną, prestižinė Norvegijos premija už kultūrą. 2018 m. animatorė viešėjo Berlinalėje, kur pristatė savo naujausią filmą „Gijos“ (Threads, 2017).

T. Kove gyvena ir dirba Monrealyje, Kanadoje.

Su T. Kove bus galima susitikti Knygų mugėje vasario 21 d. 17 val. Knygos kino salėje ir 18.30 val. 4 salėje. Vasario 22 d. „Oskaro“ premijos laureatė pasakos apie gijas kūryboje, gyvenimą emigracijoje ir pasaulinę šlovę. Vasario 23 d., 16.30 val. kino centre „Skalvija“ bus rodomi T. Kove animaciniai filmai, vyks susitikimas su autore.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi