Kultūra

2020.02.21 14:57

Dėl „melagingos informacijos“ siaubo literatūros klasikas Stephenas Kingas pasitraukė iš feisbuko

LRT.lt2020.02.21 14:57

Išsakęs susirūpinimą dėl melagingos informacijos ir privatumo pažeidimų, amerikiečių rašytojas Stephenas Kingas ištrynė savo paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“, informuoja CNN. 

„Traukiuosi iš „Facebooko“, – savo „Twitterio“ paskyroje informavo garsus rašytojas. – Man nepatinka melagingos informacijos srautas, kurį šis socialinis tinklas toleruoja politinėje reklamoje. Be to, nesu įsitikinęs jo gebėjimu užtikrinti vartotojų privatumą. Jei norite, sekite mane (ir Molly, dar vadinamą „Blogio įsikūnijimu“) tviteryje. Rašytojas ištrynė savo paskyrą.

Daugiau kaip 50 knygų parašęs S. Kingas išgarsėjo siaubo ir maginės fantastikos (angl. fantasy) žanro kūriniais, pagal kuriuos yra statomi filmai ir kuriamos televizijos laidos.

72 metų rašytojas aktyviai reiškiasi politikoje, nevengia pareikšti savo nuomonės, pirmiausia – apie JAV prezidentą Donaldą Trumpą. O feisbukui S. Kingas taip pat atvirai reiškia savo priešiškumą.

„Facebook“ vis dažniau sulaukia griežtų pasisakymų savo adresu dėl to, kad leidžia politikams skelbti melagingą reklamą.

„Facebooko“ atstovai pareiškė neketinantys uždrausti politinės reklamos ar įdiegti kokią nors kontrolės sistemą, kuri padėtų užkirsti kelią minėtoje reklamoje esančios melagingos informacijos plitimui internete.

„Facebook“ leidžia užsakovams savo reklama taikytis į mažas grupeles, įskaitant ir specifines vartotojų grupes. Kai kurie kritikai, tarp kurių ir keletas paties „Facebook“ darbuotojų, išsakė susirūpinimą, kad tokia tikslinė politinė reklama gali pakenkti politiniam diskursui, nes ji sumenkina politinių varžovų ir žiniasklaidos galimybes pamatyti tuos skelbimus ir tokiu būdu suteikti jais platinamai žinutei skaidrumo ar kontekstą.

„Twitter“, kuriame S. Kingas ir toliau aktyviai reiškiasi, spalį pareiškė sustabdąs politinės reklamos sklaidą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt