Naujienų srautas

Kultūra2015.09.21 16:49

Toronto kino festivalio žiūrovų prizą pelnė „Kambarys“

BNS 2015.09.21 16:49

Emmos Donoghue romano „Kambarys“ (Room), pasakojančio šiurpią berniuko ir jo mamos, kurie daug metų praleido įkalinti mažučiame kambarėlyje, istoriją, ekranizacija, režisuota airio Lenny Abrahamsono, sekmadienį laimėjo pagrindinį Toronto tarptautinio kino festivalio apdovanojimą.  

Ir į prestižinį „Man Booker“ apdovanojimą už grožinę literatūrą anglų kalba pretendavęs bestseleris, ir filmas buvo įkvėpti siaubingos Elisabeth Fritzl gyvenimo istorijos. Ši austrė 24 metus buvo laikoma įkalinta savo šeimos namų rūsyje, kur ją nuolat prievartavo tėvas, nuo kurio ji pagimdė septynis vaikus. Moteris į laisvę ištrūko 2008-aisiais.

L. Abrahamsonas, tarp kurio darbų yra tokios kritikų pripažinimo sulaukusios juostos, kaip „Frenkas“ (Frank) bei „Ką padarė Ričardas“ (What Richard Did), praėjusią savaitę per spaudos konferenciją sakė, jog kurdamas „Kambarį“ stengėsi atsiriboti nuo tikros E. Fritzl istorijos.

Airių režisierių domino kiti aspektai. „Nepaprastai įdomu stebėti kai kuriuos iš tokių sugrįžimų, kuriuos išsamiai nušvietė žiniasklaida“, – sakė jis.

„Tačiau kad pasakojimas būtų išties geras, jis turi būti apie tuos konkrečius veikėjus. Taigi mums svarbi veikėjų charakterio tiesa, o ne istorija apie kažkokį tikrą nusikaltimą“, – aiškino jis.

Juosta pasakoja apie jaunos moters ir jos vaiko pabėgimą po dešimt metų trukusios nelaisvės. Įvykiai perteikiami penkerių metų Džeko, kurį vaidina Jacobas Tremblay, akimis.

Džekas gimė devynių kvadratinių metrų patalpoje, kuri jam yra ir valgomasis, ir miegamasis, ir žaidimų vieta. Jam tai tikri ir vieninteliai namai. Bet jo mama, kurią vaidina Brie Larson, rezga pabėgimo planą.

Pasaulis anapus kambario berniuką gąsdina ir stulbina, o jo mamai reikia sutelkti ryžtą vėl susidurti su juo.

Motinos pagrobėją Senąjį Niką – taip pat ir Džeko tėvą – suvaidino Seanas Bridgersas.

Apdovanojimas „Kambariui“ reiškia, kad jis patenka tarp galimų ankstyvųjų pretendentų į kitų metų „Oskarus“.

40-ajame Toronto tarptautiniame kino festivalį dar buvo parodytas filmas „Sugriovimas“ (Demolition), kurį pastatė Kvebeko režisierius Jeanas-Marcas Vallee, taip pat režisieriaus Michaelo Moore'o dokumentinis filmas „Kur dar įsiveržti?“ (Where to Invade Next).

Be to, jame pirmąkart buvo parodyta režisieriaus Ridley Scotto kosminio išgyvenimo drama „Marsietis“ (The Martian), kurioje pagrindinį vaidmenį sukūrė Mattas Damonas, taip pat tikrais įvykiais pagrįsta televizijos „CBS News“ drama „Tiesa“ (Truth), kurioje vaidina Robertas Redfordas ir Cate Blanchett bei homoseksualų teisių temą nagrinėjanti juosta „Teisė į palikimą“ (Freeheld) su Julianne Moore ir Ellen Page.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi