Naujienų srautas

Kultūra2020.02.20 16:44

„Indivizijos“. Robertas Narkus praktikuos aplinkybių vadybą sutapimų ekonomikoje

LRT.lt 2020.02.20 16:44

Ar galime tikėtis, kad viskas vyks pagal planą? Galbūt mūsų gyvenimas yra tik atsitiktinumų seka? O kas nutiktų, pasitelkus juos kaip gyvenimo ir kūrybos strategiją?

Apie sprendimų priėmimo meną, šansus ir šalutinius jų efektus menininko Roberto Narkaus pasakojimas apybraižų cikle „Indivizijos“, vasario 22 d. (šeštadienį) 13.30 val. per LRT Plius.

R. Narkus savo kūrybą apibūdina kaip „aplinkybių vadybą sutapimų ekonomikoje“. Jeigu kol kas nėra aišku, kas tai, televizijos žiūrovai galės išgirsti jo vykdomo gyvenimo ir kūrybos eksperimento istoriją, kurios dalis yra ir ši laida.

Anot menininko, vieną dieną jis pasiekė etapą, kai prireikė iš naujo permąstyti, ką reiškia būti menininku. Taigi, ką reiškia būti menininkus šiais laikais? Ar menininkas iš tiesų vis dar yra avangardistinis vizionierius, kurio idėjas ištiria mokslas, o industrija sukuria naudą?

Beieškodamas atsakymo į šiuos klausimus, R. Narkus ėmė atidžiau dairytis šansų, kuriuos jam pameta likimas, įsiklausyti į atsitiktinumus, priimti keistus pasiūlymus ir imtis dar keistesnių, o gal net ir beprotiškų avantiūrų. Ir šis nuotykių kupinas laikas tęsiasi bene penketą metų.

„Šansas, atsitiktinumas tapo svarbia mano kūrybos dalimi, – sako Robertas. – Ieškodamas informacijos susidūriau su patafizikos idėja, kuri taip pat apibrėžiama kaip įsivaizduojamų sprendimų mokslas. Netrukus įsteigtame „Vilniaus Patafizikos institute“ inicijavau menininkų įdiegimo aukštųjų technologijų įmonėse programą, ėmiau bendradarbiauti su IT komapnijomis, eksperimentuoti su virtualios bei papildytos realybės technologijomis, automatizacija, kurti aplikacijas, dirbti su genų inžinieriais.“

Sutelkiantis platų spektrą iniciatyvų, bendradarbiavimo būdų ir projektų ir su daugybe technikų bei medžiagų dirbantis menininkas tyrinėja priimtas „naudingumo“ ir „nenaudingumo“, įprasto ir absurdiško, neaktualumo ir produktyvumo idėjas. Robertas yra Vilniaus „Patafizikos instituto“ įkūrėjas, menininkų dienos centro „Autarkia” Vilniuje organizatorius, „eeKulgrinda“ eksperimentinės inžinerijos stovyklos sumanytojas ir vienas iš „Visionierius” platformos menui bei hi-tech bendradarbiavimui dalyvių.

TED platformoje skambančias istorijas primenantis Narkaus pasakojimas apie tai, kaip išgyventi atsitiktinumų ekonomikoje ir ją sėkmingai išnaudoti, pametės naudingų įžvalgų ir patarimų ne tik kūrybinių profesijų atstovams.

„Indivizijos“ – tai aštuonių unikalių apybraižų ciklas apie netolimos ateities vizijas, utopijas ir grėsmes, kylančias iš žmonijos veiklos pasekmių. Plačiajai visuomenei skirtas kuratorinis TV projektas kuriamas drauge su žinomais Lietuvos vizualiojo meno kūrėjais, kurių kiekvienas pasirenka savitą pasakojimo būdą, temą ir vizualinę prieigą. Ciklas žtransliuojamas per LRT Plius sausio-vasario šeštadieniais, 13:30 val.

Ciklą „Indivizijos” inicijuoja nepriklausoma VŠĮ Studija TViP. Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Meninė apybraiža „Indivizijos. Aplinkybių vadyba atsitiktinumų ekonomikoje“ – Vasario 22 d. (šeštadienį) 13.30 per LRT Plius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi