Naujienų srautas

Kultūra2015.09.22 01:09

Klaipėdoje atidaroma Estijos menininkų paroda

Klaipėdos galerija kviečia susipažinti su Estijos menininkų iš Narvos darbais. Tai – pirmoji klaipėdiečių pažintis su Estijos dailininkų kūryba.  

Asociacija „Vestervali“, įkurta 1999 m., vienija apie 40 Narvos miesto dailininkų. Klaipėdoje savo kūrybą pristato pusė asociacijos narių.

„Parodai išrinkom pačius įdomiausius darbus, kurie pristatys tai, kas vyksta Narvos mene. Visų stiliai skirtingi, skirtingos kryptys. Įvairi ir atlikimo technika – grafika, tapyba, aliejus, akrilas. Pristatome koliažus, tekstilę“, – pasakoja asociacijos „Vestervali“ vadovė Jelena Kuznecova.

Narva yra pasienyje su Rusija, didžioji dalis menininkų studijavo Maskvoje, Peterburge. Kiti – Talino dailės akademijoje. Todėl Narvos menininkų darbai – tarsi rusų ir estų meno simbiozė. Jie, pasak Jelenos Kuznecovos, tikrai nepanašūs į tuos, kuruos galima pamatyti Tartu ar Talino parodų salėse.

Narvos menininkų paroda Klaipėdos galerijoje veiks iki spalio pabaigos. Jai pasibaigus, į Narvą keliaus Lietuvos menininkų darbai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi