Naujienų srautas

Kultūra2020.02.19 10:15

Didžiausiame LGBT+ festivalyje Kvoščiauskas pristato filmą apie lietuvio ir siro meilę

LRT.lt 2020.02.19 10:15

Didžiausias LGBT+ filmų festivalis Europoje „BFI Flare“ netrukus surengs filmo „Advokatas“ pasaulinę premjerą. 34-ą kartą organizuojama kino šventė kvies Londono žiūrovus susipažinti su nauju lietuvišku filmu, pasakojančiu lietuvio advokato (Eimutis Kvoščiauskas) ir siro pabėgėlio (Dogac Yildiz) meilės istoriją, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sėkmingo, bet vienišo advokato Mariaus vaidmenį sukūręs E. Kvoščiauskas džiaugėsi būsima premjera. „Prieš šešiolika metų į Londoną vykau kelis mėnesius uždarbiauti, kad galėčiau tęsti aktorystės studijas. Buvo sunku ir vieniša. Gyvenimiškos patirties – su kaupu: teko ir indus plauti, ir „fūras“ krauti,“ – teigė aktorius Eimutis Kvoščiauskas.

„Keliaudamas namo pasižadėjau grįžti į šį miestą su profesiniais darbais. Esu sujaudintas, kad tos jauno vaikinuko svajonės šiandien tampa realybe. Jau ne sykį vaidinau spektaklius savo tautiečiams, o dabar laukia pasaulinė filmo premjera, apie ką net nedrįsau pasvajoti!“ – mintimis dalijasi E. Kvoščiauskas.

Filmą „Advokatas“ Londone drauge su E. Kvoščiausku pristatys aktoriai D. Yildiz, Darija Ekamasova ir režisierius Romas Zabarauskas. Premjera rengiama kino teatro „BFI Southbank“ pagrindinėje salėje penktadienį, kovo 27 d. 20:45, o pakartotinis seansas – šeštadienį, kovo 28 d. 20:30. Bilietus pirmieji galės įsigyti Britų kino instituto nariai, o nuo vasario 27 d. – visi norintys žiūrovai.

„Advokato“ tarptautines platinimo teises neseniai įsigijo Prancūzijos pardavimų agentūra „Wide Management“. Ši įmonė pristatys filmo uždarą seansą Berlinalės Europos kino mugėje, kuri prasideda jau ketvirtadienį, vasario 20 d.

Lietuvos kino teatruose filmą „Advokatas“ ketinama pristatyti rugsėjį. Filmo vystymą ir gamybą parėmė Lietuvos kino centras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi