Kultūra

2015.09.21 09:24

Tarp 2015 metų „Emmy“ geriausiųjų – „Sostų karai“ ir „Viceprezidentė“

ELTA2015.09.21 09:24

Šiais metais Los Andžele vykusiuose „Emmy“ apdovanojimuose triumfavo serialai „Sostų karai“ (Game of Thrones) ir „Viceprezidentė“ (Veep), skelbia BBC.  

„Sostų karai“ pirmą kartą laimėjo geriausio draminio serialo apdovanojimą. Serialo kūrėjai taip pat gavo apdovanojimus už geriausią scenarijų ir režisūrą, o serialo aktorius Peter Dinklage buvo apdovanotas kaip geriausias antro plano aktorius.

Viola Davis tapo pirmąja juodaode, laimėjusia statulėlę už geriausią pagrindinį draminio serialo moters vaidmenį.

Prieš tai septynis kartus nominuotas aktorius Jonas Hammas šiais metais buvo pripažintas geriausiu pagrindiniu draminio serialo aktoriumi. Apdovanojimą jis gavo už vaidmenį seriale „Reklamos vilkai“ (Mad Man).

Politinė komedija „Viceprezidentė“ (Veep) tapo geriausiu komediniu serialu. Geriausia pagrindine komedijos aktore ketvirtą kartą iš eilės buvo pripažinta Julia Louis-Dreyfus. Jos kolega Tony Hale, kartu su ja vaidinantis seriale „Viceprezidentė“, tapo geriausiu antro plano komedijos aktoriumi.

Serialas taip pat gavo statulėlę už geriausią komedinio serialo scenarijų.

Serialas „Permatomas“ (Transparent) buvo apdovanotas už geriausią komedinio serialo režisūrą, o pagrindinis serialo aktorius Jeffrey Tamboras pripažintas geriausiu pagrindiniu aktoriumi komedijos kategorijoje.            

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.