Naujienų srautas

Kultūra2020.02.17 22:23

Pirmą kartą dviem jauniems kūrėjams įteikta Čiurlionio stipendija

Pirmą kartą dviem jauniems kūrėjams įteikta Čiurlionio stipendija. Vilniaus Dailės bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijų studentams skirtos 5 tūkstančių eurų paskatos.

Pirmosios dvi Čiurlionio stipendijos įteiktos Vilniaus dailės akademijos magistrantei, grafikei Viltei Žumbakytei ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentui, kompozitoriui Mantvydui Pranuliui. Čiurlionio draugijos ir Vasario 16-osios fondo įsteigta stipendija skirta jaunųjų menininkų kūrybiniams sumanymams įgyvendinti.

„Stipendija - aš labai džiaugiuosi, nes paskatins mano kūrybinius procesus, tiesiog, galėsiu daugiau laiko tam skirti“, – sako M. K. Čiurlionio stipendijos laureatė Viltė Žumbakytė.

Būsimas kompozitorius Mantvydas Pranulis, gautus 5 tūkstančius eurų panaudos kuriamai Etnokosmologinei operai. Pasak autoriaus, jis specialiai neplanavo, tačiau kūrinys turės sąsajų su M.K. Čiurlioniu.

„Čiurlionis irgi labai domėjosi kosmosu, tai ir man pačiam buvo atradimas, jo paveikslų ciklas Zodiakas, kuriuo aš apskritai grindžiu operos formą. Tai yra 12 paveikslų ciklas, tai yra Saulės judėjimas ratu aplink Žemę, ir iš esmės tai buvo jo toks manifestas kosmologinis ir aš noriu perteikti tai šiuolaikiniame kontekste“, – sako M. K. Čiurlionio stipendijos laureatas Mantvydas Pranulis.

Stipendijas iniciavusi Čiurlionio draugija tikisi, kad jau po penkerių metų, kai minėsime Čiurlionio 150-ąjį gimtadienį, stipendijų laureatai bus sukūrę reikšmingų darbų.

Plačiau - reportaže

Panorama. Koronavirusas pakišo koją ir Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui – atšaukiamos mėnesio trukmės gastrolės Kinijoje
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi