Kultūra

2020.02.15 17:24

Prancūzijos kino akademija po ginčo dėl Polanskio žada reformų

BNS2020.02.15 17:24

Prancūzijos kino meno akademiją, skiriančią prancūziškais “Oskarais” vadinamus „Cezario“ apdovanojimus, penktadienį ištiko krizė: po virtinės skandalų, papiktinusių tiek feministes, tiek kino industrijos atstovus, atsistatydino visa jos valdyba.

Tai įvyko likus dviem savaitėms iki iškilmingų apdovanojimų ceremonijos ir praėjus kelioms dienoms po to, kai daugiau nei 200 garsiausių kino aktorių, prodiuserių ir režisierių pareikalavo „iš esmės reformuoti“ kino industriją.

„Norėdama pagerbti tuos vyrus ir moteris, kurie 2019 metais kūrė kiną, rasti ramybę ir užtikrinti, kad kino festivalis ir toliau išliks tiesiog kino festivalis, valdyba ... vienbalsiai nusprendė atsistatydinti“, – pareiškė akademija.

„Šis kolektyvinis sprendimas leis visiškai atnaujinti valdybą“, – sakoma pranešime.

Feminisčių organizacijos pasveikino tokį valdybos sprendimą, priimtą po ne vieną savaitę trukusių ginčų dėl akademijos akademijos požiūrio į moteris ir skaidrumo stokos.

Sausio viduryje kilo pasipiktinimas, nes akademija neleido dviem jaunoms aktorėms pasikviesti garsių feminisčių režisierių Virginie Despentes ir Claire Denis į perspektyviems aktoriams surengtą vakarienę.

Akademija vėl susilaukė griežtos kritikos sausio pabaigoje, kai Romano Polanski naujasis filmas „Pareigūnas ir šnipas“ („An Officer and A Spy“) buvo nominuotas daugiausia „Cezarių“.
Prieštaringai vertinamas lenkų kilmės režisierius nuo 1978 metų yra ieškomas JAV dėl lytinių santykių su trylikamete ir laikomas persona non grata Holivude.

Šių metų „Cezariai“ turėtų būti išdalyti vasario 28 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.