Naujienų srautas

Kultūra2015.09.19 10:25

Kaunas vėl tapo šiuolaikinio meno sostine

Prasidėjo didžiausias Baltijos šalyse šiuolaikinio meno festivalis – Kauno bienalė. Šiemet bus pristatoma daugiau nei 80 menininkų iš įvairių šalių, tarp jų – pasaulyje gerai žinomi kūrėjai ir meno kritikai.

10 tvarkingai sudėtų įvairių pasaulio kalbų žodynų. Atversti ne šiaip, o specialiai parinkti jų puslapiai. Tai tik viena užuominų apie pagrindinę 10 Kauno bienalės temą – susijungimą arba komunikaciją. Šia tema improvizuodami menininkai naudoja instaliacijas, performansus, vaizdo projekcijas. Meno kūriniais tampa ir pagalvėlės, durys ar cheminės medžiagos.

„Šiais metais mes akcentuojame vaizduojamojo meno ir garso meno jungtį ir todėl yra nemažai koloboracinių projektų, kai menininkai iš skirtingų sričių kuria visiškai naujus kūrinius, bet taip pat mus jungia susitikimai su žiūrovais. Tai – pagrindinė ašis“, – pasakojo Kauno bienalės meno vadovė Virginija Vitkienė.

Į mus skiriančius atstumus pažiūrėti kitaip provokuoja pagrindinė bienalės paroda „Gijos: fantasmagorija apie atstumą“. Parodos kuratorius – tarptautinių bienalių kūrėjas, žinomas kritikas Nicolas Bourriaud. Paroda veikia centrinio Kauno pašto patalpose.

„Paštas – neįprasta erdvė ir jau pats pastatas yra išskirtinis. Jame daug patalpų, todėl menininkų darbai eksponuojami atskirai. Čia tarsi pasakų pilyje, norint pamatyti, kas slepiasi už durų, jas reikia pačiam atsidaryti, o kitos atsiveria pačios“, – apie vieną iš parodų kalbėjo Kauno bienalės pagrindinės parodos kuratorius Nicolas Bourriaud

Kauno bienalės parodos rodomos 6 erdvėse: Žilinsko ir Paveikslų galerijose, centriniame Kauno pašte, svetingumo namuose „Monte Pacis“, „Drobės“ ir „Dirbtinio pluošto“ fabrikuose. Iš viso bus atidaryta 12 parodų, rengiami edukaciniai užsiėmimai.

Kauno bienalė vyks iki šių metų pabaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi