Naujienų srautas

Kultūra2020.02.12 15:03

Sukūrė „Stalingradą“, o dabar atskriejo liūdna žinia

BNS 2020.02.12 15:03

Mirė vokiečių kino kūrėjas Josephas Vilsmaieris, sukūręs pribloškiantį filmą apie Stalingrado mūšį ir papasakojęs apie karo siaubus naujoms kartoms. Režisieriui buvo 81 metai.

Jo agentas trečiadienį patvirtino, kad J. Vilsmaieris „mirė ramiai savo namuose“ Bavarijoje antradienį.

1993 metais J. Vilsmaierio sukurta juosta „Stalingradas“ pasakoja apie grupę vermachto karių, 1942 metais išsiųstų į Rytų frontą kovoti su sovietų armija pražūtingame mūšyje. Ilgus mėnesius trukusi miesto, dabartinio Volgogrado, apgultis pareikalavo milijonų karių ir civilių gyvybių bei nulėmė Antrojo pasaulinio karo baigtį.

1939 metais gimęs J. Vilsmaieris studijavo muziką, vėliau dirbo techniku. Į kino pasaulį jis įžengė 7-o dešimtmečio pradžioje. Pirmiausia jis įsidarbino operatoriaus padėjėju, o paskui dirbo operatoriumi Vokietijos televizijoje.

J. Vilsmaierio režisūrinis debiutas įvyko 1988 metais su filmu „Rudens pienas“. Šis apie vieną bavarų valstietę pasakojantis jo darbas sulaukė finansinės sėkmės Vokietijos kino teatruose.

Daugelyje savo juostų režisierius pasakojo apie neramius Vokietijos istorijos laikotarpius, dažnai vertindamas įvykius iš eilinių žmonių perspektyvos. Vienas tokių J. Vilsmaierio darbų yra 2000 metų filmas „Marlene“ apie aktorės ir dainininkės Marlene Dietrich gyvenimą.

J. Vilsmaieris turėjo tris dukteris: Janiną, Theresą ir Josephiną. Jo antroji sutuoktinė čekų aktorė ir režisierė Dana Vavrova mirė 2009 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi