Kultūra

2020.02.12 14:49

Už kūrybą apie Vilnių bus teikiamos mero premijos

LRT.lt2020.02.12 14:49

Iki balandžio 1-osios vilniečiai kviečiami teikti kandidatūras premijai už kūrybą apie Vilnių gauti – šiandien sostinės taryba pritarė sprendimui apdovanoti kūrėjus mero premijomis, skelbia merija. 

Premija gali būti skiriama už literatūros, dailės, architektūros, muzikos, teatro, kino, šokio, fotografijos ir kitą kūrybą, kurioje atspindimas Vilnius, vilniečiai, jų pasaulėžiūra ir Vilniaus miestui svarbūs įvykiai, reiškiniai ar asmenys.

Kandidatūrų siūlymai teikiami tik internetu, naudojantis Vilniaus miesto savivaldybės elektronine paslaugų valdymo sistema. Pateiktas kandidatūras vertins Vilniaus miesto savivaldybės mero premijos kūrėjams skyrimo komisija.

Kandidatūrų pasiūlymus gali teikti Lietuvos kūrybinės sąjungos, meno kūrėjų organizacijos bei kitos kultūros organizacijos bei kūrėjai.

Premijos teikiamos nuo 2005-ųjų, per penkiolika metų jas pelnė jau 26 kūrėjai, tokie kaip Saulius Paukštys, Algimantas Baltakis, Aidas Marčėnas, Justinas Marcinkevičius, Marius Burokas, Ona Narbutaitė ir kiti.