Naujienų srautas

Kultūra2020.02.12 12:29

Eidrigevičiaus centrą Panevėžyje projektavę architektai buvo pastebėti Pietų Korėjoje

LRT.lt 2020.02.12 12:29

Pietų Korėjos architektūros instituto paskelbtame tarptautiniame konkurse garbingas paminėjimas atiteko vilniečių architektų komandai „IMPLMNT architects“. Projekto, skirto geriausiai Kvandžiu miesto pagrindinės bibliotekos pastato architektūrinės idėjos konkursui, autoriai: Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Ričardas Bertašius ir Milda Liubinskaitė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Architektų buvo prašoma sukurti apie 11 000 kv. m. keturių aukštų pastatą, atitinkantį šiuolaikinės bibliotekos sampratą, didelį dėmesį kreipiant į atsinaujinančios energijos galimybes, tvarios architektūros principus. Konkurso organizatoriai akcentavo, kad naujasis pastatas turėtų tapti viso atsinaujinančio Kvandžiu miesto kultūriniu simboliu.

„IMPLMNT architects“ studijos konkursinio projekto koncepcija pagrįsta funkcine įvairove ir šiuolaikinės žinių visuomenės poreikiais. Projekte pastatas pristatomas ne tik kaip traukos ir įvykių centras, bet ir kaip jungčių bei idėjų namai. „Pastatą sudaro trys tūriai: skaitykla, universali salė, edukacijos korpusas. Šias skirtingas pastato dalis jungia bendras stilobatas, kuriame numatomos viešosios erdvės, bei panoraminė galerija, iš kurios atsiveria vaizdas į parką, upę, bei netoliese esančius kitus kultūrinius objektus“, – apie projektą pasakoja vienas iš projekto autorių, architektas A. Syrusas.

Kvandžiu yra miestas centriniame Honame, Pietų Korėjos pietvakarinėje dalyje. Jame gyvena pusantro milijono gyventojų ir miestas tikslingai siekia tapti Azijos kultūrine sostine. Sangmu rajonas, kuriame planuojamas naujasis bibliotekos pastatas, kadaise buvo karinis miestelis, tačiau dabar čia yra miesto parkas, koncertų ir renginių salė, konferencijų centras, kiti kultūriniai objektai. Teritorija ribojasi su labai tankiai apgyvendinta miesto zona, kurioje taip pat yra daugybė komercinių bei administracinių pastatų.

Tinkamus projektus pradžioje atrinko techninis komitetas, o toliau vertino tarptautinė žiuri komisija, tarp kurių tarptautinės architektų asociacijos prezidentas Thomas Vonieras, norvegų architektų studijos „Snohetta“ lyderis Robertas Greenwoodas, Pietų Korėjos architektūrinės-akademinės bendruomenės nariai bei praktikuojantys architektai. Iš viso konkurse dalyvavo 134 dalyviai iš 33 pasaulio šalių. Konkursą laimėjo architektų biuras iš Serbijos „ARCVS“. Greta apdovanotų lietuvių – ir ispanų architektų kompanija „Arquivio Architects“, Vilniuje laimėję Tautos namų architektūrinį konkursą.

„IMPLMNT architects“ studija įkurta 2016 m. Studija veikia Vilniuje, tačiau projektų geografija tuo neapsiriboja, architektai projektuoja ne tik Lietuvoje. „IMPLMNT architects“ daugiausia rengia visuomeninių pastatų architektūros, interjerų ir ekspozicijų architektūros projektus, sėkmingai dalyvauja architektūriniuose konkursuose, bendradarbiauja meniniuose projektuose.

Tarp reikšmingesnių studijos darbų: Stasio Eidrigevičiaus menų centras Panevėžyje, Keistuolių Teatro rekonstrukcija Vilniuje, Lietuvos nacionalinis paviljonas Leipcigo knygų mugėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi