Kultūra

2020.02.11 14:49

Muzikos „Nobelio premijas“ laimėjo popdainų karalienė ir operos primadona

BNS2020.02.11 14:49

Amerikiečių dainų kūrėja Diane Warren ir rusų sopranas Ana Netrebko laimėjo šiemetines prestižines Švedijos muzikos premijas „Polar“, dažnai pavadinamas muzikos „Nobelio premijomis“.

Laureatus antradienį paskelbusi vertinimo komisija D. Warren pavadino „rašymo žmogaus balsui meistre“ ir sakė, kad jos dainos „įkūnija retą derinį: yra lengvai įsimenamos, bet pakankamai sudėtingos, kad jų būtų galima klausytis šimtus kartų“.

„Diane Warren yra viešpataujanti Amerikos populiariosios dainos karalienė“, – sakoma pareiškime.

D. Warren, kuri parašė dainų daugeliui dainininkų ir keliems filmams, „ištobulino įtaigios baladės meną“, o „dainininkui gauti Diane Warren dainą yra dovana“, nurodė žiuri.

A. Netrebko vertintojai pavadino „didžia dainininke, išlaikančia klasikos gyvastį, patraukiančia su opera dar nepažįstamos auditorijos dėmesį“.

Žiuri nurodė, kad išperkami bilietai į visus jos koncertus, ir pridūrė: „Kai dainuoja Ana Netrebko, neįmanoma atitraukti akių.“

Tarp ankstesnių šios premijos laureatų yra Stingas, Patti Smith, Paulas McCartney, Joni Mitchell, „Pink Floyd“, „Led Zeppelin“, „Metallica“, dirigentai Pierre`as Boulezas ir Mstislavas Rostropovičius.

Gauti šį apdovanojimą „yra didelė garbė“, sakoma A. Netrebko pareiškime, kurį paskelbė žiuri. D. Warren nurodė, kad atsidūrusi ankstesnių laureatų kompanijoje „jaučiasi apstulbinta“.

Laureatės gaus po 1 mln. Švedijos kronų (94,6 tūkst. eurų). Apdovanojimų įteikimo ceremonija įvyks Stokholme birželio 9 dieną.

Premiją „Polar“ 1989 metais įsteigė velionis Stigas Andersonas – švedų popmuzikos superžvaigždžių ABBA vadybininkas. Kasmet išrenkami du premijos laureatai.

Premijos teikėjai deklaruoja siekiantys „įveikti muzikos ribas, suburiant žmones iš visų skirtingų muzikos pasaulių“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.