Naujienų srautas

Kultūra2020.02.10 17:01

Panevėžyje – nesutarimai dėl „Garso“: valdžia nori atnaujinti kino centrą, tam priešinasi dalis miestiečių

Statybų leidimas Stasio Eidrigevičiaus menų centrui išduotas galimai neteisėtai

Panevėžio valdžiai ruošiantis atnaujinti kino centrą „Garsas“, tam priešinasi iniciatyvinė miestiečių grupė. Jos nariai sako, kad kino centro griauti nereikia, nes jis yra istorinis ir tai vienintelė vieta, kur Panevėžyje rodomas nekomercinis kinas. Savivaldybė laikosi savo – „Garsas“ esą yra nepelningas ir vietoj jo geriau būtų įkurti menininko Stasio Eidrigevičiaus menų centrą.

Iniciatyvinė miestiečių grupė kino teatrą siekia išsaugoti ir naują menų centrą siūlo įkurti anksčiau veikusiame konservų fabrike.

„Matome, kad statybos leidimas, išduotas S. Eidrigevičiaus menų centrui, yra akivaizdžiai neteisėtas dėl daugelio dalykų. Visų pirma, kai bus kasama 5 metrų gylio duobė, tai bus nauja statyba, ne rekonstravimas, tai pažeidžia gretimų teritorijų instaliacijos reikalavimus“, – tvirtina Panevėžio regioninės architektūros tarybos narys Donatas Malinauskas.

Kino salė, talpinanti 77 vietas, numatyta ir naujame menų centre, tačiau tiek Panevėžiui esą negana. Miesto savivaldybės ekspertų taryba nusprendė nesuteikti kino teatrui teisinės apsaugos.

Tačiau, į ginčą įsikišus prezidentūrai, Valstybinė kultūros paveldo komisija paragino „Garso“ išsaugojimo klausimą persvarstyti nacionaliniu mastu, o Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nustatė, kad centro statybų leidimas išduotas neteisėtai. Savivaldybės atstovai teigia, kad visuomenininkų veikla neša chaosą, o kino teatro išlaikyti esą neapsimoka.

„Veikla iš esmės yra nuostolinga, aišku, „Garsas“ deklaruoja, kad užsidirba 60 ar 100 tūkstančių eurų, bet iš biudžeto reikia pridėti dar tris kartus tiek“, – teigia Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

„Man atrodo, kad teigiama energija ir noras kažko naujo, ko reikia, kad eitume į priekį, kad būtume su jaunais žmonėmis, su jauna energija turi nugalėti“, – komentuoja Menininkas S. Eidrigevičius.

Menų centre būtų nuolat eksponuojami S. Eidrigevičiaus darbai.

Plačiau – reportaže:

Žinios. Panevėžyje – nesutarimai dėl „Garso“: valdžia nori atnaujinti kino centrą, tam priešinasi dalis miestiečių
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi