Naujienų srautas

Kultūra2020.02.07 23:24

Asmik Grigorian vaikystėje apie „normalią“ specialybę net negalvojo

Nacionaline kultūros ir meno premija operos solistė Asmik Grigorian įvertinta už vokalinį meistriškumą ir įspūdingą artistinę įtaigą. Šiuo metu Vilniuje, Nacionaliniame operos ir baleto teatre repetuojančią solistę bus galima išvysti operos „Lošėjas“ premjeroje.

Užaugusi talentingų operos solistų šeimoje A. Grigorian sako, kad muzika buvo visada šalia. Ji vaikystėje svajojo apie baletą, o apie vadinamą normalią specialybę, ne kūrybinę, net negalvojusi.

A. Grigorian mokėsi Nacionalinėje Čiurlionio menų gimnazijoje fortepijono, vėliau chorinio dirigavimo specialybės. Muzikos teatro akademijoje baigė dainavimą. Pagrindiniai jos mokytojai – mama Irena Milkevičiūtė ir tėvas Gehamas Grigorianas.

Panorama. Koronavirusas toliau sėja nerimą pasaulyje: bijoma naujų protrūkių, trūksta apsaugos priemonių, nuostolius skaičiuoja verslas (su vertimu į gestų k.)

Dar studijuodama ji debiutavo Nacionaliniame operos ir baleto teatre Violetos vaidmeniu operoje „Traviata“, už kurį buvo įvertinta Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią debiutą. Po penkerių metų solistė pelnė antrąjį Auksinį kryžių už vaidmenį miuzikle „Svynis Todas“.

Lietuvoje Asmik dažniausiai buvo galima išgirsti režisierės Dalio Ibelhauptaitės suburtų „bohemiečių“, vėliau virtusių „Vilnius City opera“ pastatymuose: minėtame miuzikle „Svynis Todas“, operose „Bohema“, „Trubadūras“, „Pikų dama“, „Eugenijsu Oneginas“.

Pastarieji dveji metai A. Grigorian atnešė ir vaidmenų, ir apdovanojimų ir pasaulinę šlovę.

2018-aisiais Zalcburge sukūrusi Salomėjos vaidmenį Richardo Strausso to paties pavadinimo operoje. Ji pernai pripažinta geriausia operos soliste pasaulyje. Asmik sako, ne šlovė svarbiausia. o koks tu pats esi ir kaip atsiskleidi susidūręs su pripažinimu.

A. Grigorian sako bet koks įvertinimas tai tarsi avansas ateities darbams.

Nacionalinė kultūros premija A. Grigorian skirta už vokalinį meistriškumą ir įspūdingą artistinę įtaigą. Premijos bus teikiamos vasario 13-ąją, iškilmingą ceremoniją transliuos LRT.

Visas Margaritos Alper reportažas:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi