Kultūra

2015.09.16 16:30

Įspūdingiausią iki šiol „Ryšių kiemelio 837“ vasarą palydės „ba.“

LRT.lt2015.09.16 16:30

Beveik 5 mėnesius kauniečius kokybiška muzika ir renginiais lepinęs „Ryšių kiemelis 837“ jau ruošiasi užtarnautoms atostogoms.

Paskutinis 4-ojo iniciatyvos sezono renginys suplanuotas rugsėjo 19-ąją, šeštadienį, – didžiojoje Ryšių istorijos muziejaus kiemelio scenoje koncertuos grupės „ba.“, „Cosmic Apple“ ir „Only Once“, vėliau renginys „Vasaros palydėtuvės“ persikels į vidų.

Iš viso nuo balandžio 30-osios „Ryšių kiemelyje 837“ įvyko apie 150 renginių. Tai neabejotinai gausiausias ir įvairiausias sezonas jaukiame kieme prie pat Kauno Rotušės, kuriame gali sutilpti per 1000 žmonių. Gausiausiai lankyti vakarai – jau tradicija tapę „Kitokie pasikalbėjimai“, net dukart per vasarą vykę „Leon Somov & Jazzu“ koncertai, taip pat Alinos Orlovos, Vaido Baumilos, „Garbanoto Bosisto“ koncertai, rašoma pranešime spaudai.

Šį sezoną „Ryšių kiemelis 837“ tapo oficialia „LRT Opus“ ambasada Kaune – radijo stotis būtent čia įkūrė savo terasą. Taip pat čia vyko „LRT Opus vasaros jaunųjų grupių konkursas“, kurio nugalėtojais tapusi grupė „Cosmic Apple“ ir šiai ant kulnų finale lipusi „Only Once“ pasirodys ir „Vasaros palydėtuvėse“.

Kiekvieną pirmadienį kiemelyje skambėjo džiazas – įvyko 20 vis gausesnio melomanų būrį sutraukiančios serijos „Jazzlong“ koncertų, kuriuose pasirodė tiek neformaliai Kauno scenai atstovaujantys menininkai, tiek ryškiausi Lietuvos „džiazmenai“ bei jų kolegos iš užsienio. 

Apskritai šią vasarą Kauną aplankė kaip niekad daug užsienio atlikėjų. Daugelis jų pasirodė sėkmingai debiutavusioje penktadienių serijoje „Nocturne“ – tai britai „All We Are“, italai „JoyCut“, švedai „Supersci“, lenkai „Night Marks Electric Trio“, latviai „Oriola 701“ ir kt.

Rugsėjo 19-ąją su Kaune gyvenančiais gerbėjais nuo „Ryšių kiemelio 837“ scenos pasisveikins Benas Aleksandravičius. Vienas jauniausių ir perspektyviausių Lietuvos indie scenos muzikantų šią vasarą taip pat įsimins kaip bene geriausią savo gyvenime. Su savo kumyru Andriumi Mamontovu beveik visą Lietuvą apkeliavusi grupė „ba.“ rudenį jau suplanavo naujų kūrinių įrašus, dalį premjerų, žinoma, koncerte išgirs ir į kiemelį susirinkę žmonės.

Po „ba.“, „Cosmic Apple“ ir „Only Once“ koncertų judesys persikels į Ryšių istorijos muziejaus vidų, kuriame visą naktį šeimininkaus didžėjai Erichas, Ramūnas Tikrai ir Pol & NKS. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.