Kultūra

2020.02.07 07:35

Alytaus teatre – spektaklio „Jonas Sobieskis“ premjera: atskleis žmogaus nuopuolius

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.07 07:35

Alytaus miesto teatras, laikydamasis tradicijos į sceną perkelti daugiau lietuviškosios dramaturgijos, kviečia į premjerą – spektaklį „Jonas Sobieskis“ pagal to paties pavadinimo dramaturgo Herkaus Kunčiaus pjesę apie žmogaus nuopuolius ir apsisprendimo laisvę, kaip gyventi. Premjeriniai spektakliai Alytaus miesto teatre šiandien ir vasario 18-ąją.

„Jonas Sobieskis“ – trečioji Herkaus Kunčiaus pjesė parašyta Alytaus miesto teatro trupei. Spektaklyje gvildenama buitinio alkoholizmo ir noro kovoti su priklausomybe tema.

Pagrindinis personažas Jonas Sobieskis, gretinamas su didiku ir karvedžiu, Lenkijos karaliumi ir Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu.

Tačiau siužetas labai žemiškas – žmogus apsisprendė nevartoti svaigalų, nes jam apsireiškė Angelas. Užvaldytas minties, jis 40 dienų išsiveda draugus į dykumą ir kankina juos troškuliu. Atsisako netgi savo Angelo pagalbos, nusprendęs pats kovoti su priklausomybe.

„Pabandėme jį nukelti į labai intensyvią, agresyvią dinamišką erdvę, gal pasakišką ir tetrališką. Pasakojama apie šių dienų žmogaus nuopolį, kuris nusprendžia nebegerti ir tuo pačiu sukelia sumaištį vsiuomenėje, šeimoje ir jis tampa savotiškas Mozė, pranašas, kuris ieško savo kelio“, – pasakoja režisierius Albertas Vidžiūnas.

„Jis atrado tikėjimą, jis bando tuo pačiu savo tikėjimu, pasitikėjimu, atranda Dievą, bando ir kitus paveikti. Dažnai žmonės sutinka savyje pasikeitimus kažkokius prie vienokių ar kitokių sukrėtimų, tenka savo asmenybę peržiūrėti ir bandyti pakeisti. Kokia būna aplinka, taip ir keičiasi amenybė. Šiuo atveju jam pakliuvo religinė aplinka“, – apie atliekamą personažą atskleidžia aktorius Jonas Gaižauskas

Spektaklio režisierius sako, kad riba, kai žmogus yra bejėgis susitvarkyti su savimi, trapi – tačiau kovojant galima nugalėti ir save.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.