Kultūra

2020.02.06 14:37

Po filmo „Tu išnyksti“ aktorė Monika Bičiūnaitė užsidegė – norėtų sukviesti visą pasaulį

Mindaugas Klusas, Ieva Ripinskytė, LRT.lt2020.02.06 14:37

Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorę Moniką Bičiūnaitę, peržiūrėjusią danų režisieriaus Peterio Schonau Fogo filmą „Tu išnyksti“, aplankė jausmas, kurio anksčiau nebuvo patyrusi.

Gal dėl to, kad buvo įsistebeilijusi į neprilygstamą danų aktorių Trine`s Dyrholm ir Nikolajaus Lie Kaaso vaidybą, M. Bičiūnaitė po filmo peržiūros pasijuto pražiopsojusi kažką svarbaus.

Žiūrėkite reportažą:

3 minutės iki kino. Filmą „Tu išnyksti“ pristačiusi Monika Bičiūnaitė: susidarė toks įspūdis, kad per vieną seansą rodyti du filmai

„Susidarė toks įspūdis, kad per vieną seansą rodyti du filmai“, – šypsosi aktorė, naujoji „3 minučių iki kino“ vedėja. Tad iškart ją apėmęs noras filmą „Tu išnyksti“ pasižiūrėti dar kartą. Šiandien 21.30 filmas bus rodomas „Elito kine“ per LRT PLIUS.

Anot M. Bičiūnaitės, filmas daugiasluoksnis, keliantis virtinę klausimų: kas lemia tai, kuo esame? Ar yra laisva valia, o gal mūsų sprendimus nusveria cheminiai procesai, medžiagų jungtys smegenyse? Kaip gyventi su žmogumi, atskleidusiu savo šešėlinę pusę? Ar sugebame atpažinti artimąjį, su kuriuo praleidome ištisą gyvenimą? Ar pažįstame patys save? Kas yra liga, kaip su ja būti? Jei slaugome kitą, ar esame tikri dėl savo sveikatos?

Filmas provokuoja diskusiją. Aktorei net kilo noras surengti pasaulinę konferenciją, į kurią pakviestų Rytų ir Vakarų medicinos atstovus, teologus, teisininkus, būtinai – pedagogus. „Mėgintume diskutuoti labai sudėtingomis temomis, bet labai skirtingais aspektais, požiūriais“, – teigia aktorė ir daro išvadą: šis filmas apie ištikimybę, tuštumos jausmą, paauglystę, atsidavimą, pasirinkimą, ligą, vienatvę, dalijimąsi.

Aktorė siūlytų „Tu išnyksti“, kaip privalomąją medžiagą, įtraukti į mokyklų ir medicinos studijų programas. Filmą būtina pamatyti ir ketinantiems kurti šeimą.

Paklausta, kur geriausiai jaučiasi – kine ar kino salėje, teatro scenoje ar tarp žiūrovų – aktorė renkasi kino salę. „Esu prasta spektaklių žiūrovė, nes profesionalumas įpareigoja, neleidžia atsipalaiduoti ir besąlygiškai mėgautis reginiu. Džiaugiuosi, kai pamirštu esanti aktorė, kai neanalizuoju, pasineriu“, – samprotauja M. Bičiūnaitė.

O kino salėje ji sugebanti atsipalaiduoti, besąlygiškai priimanti kiną. Geras filmas aktorei kaip gera knyga, prie jos norisi sugrįžti, prisiminti. „Noras pamatyti dar kartą yra gero kino kriterijus“, – pabrėžia ji.

„3 minučių iki kino“ idėja aktorei labai patinka. „Pereiti iš kasdienybės į kino magiją kaip tik ir reikia tų trijų minučių. Jų pakanka, kad galėtum susitelkti ir „perjungti savo dažnius“, – teigia M. Bičiūnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.