Kultūra

2015.09.15 23:32

Katedros aikštėje – savanorystės svarbą atskleidžianti paroda

Virginija Motiejūnienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.15 23:32

Sergantiems piktybinėmis kraujo ligomis, svarbi savanorių parama. Rugsėjo 15-ąją,  Pasaulinę limfomos dieną, sostinės Katedros aikštėje atidaryta savanorystės svarbą onkologijoje atskleidžianti fotografijų paroda „Draugų kalendorius“.

Ši paroda – tik nedidelė,  onkologinėmis kraujo ligomis sergančių pacientų draugijos „Kraujas“ ir Santariškių klinikų vykdomo socialinio projekto dalis. Pasak draugijos pirmininkės, tai – jau ketvirtoji paroda. Pirmoje buvo pristatytas besišypsantis sergantis  žmogus, kitose – besišypsantys gydytojai ir pasveikę žmonės, o šioje – atskleidžiamas ryšys tarp paciento ir savanorio.

Prieš metus pradėję savanorystės programą „Draugų kalendorius“, dabar programos organizatoriai teigia jau parengę 80 savanorių ir šiuo metu moko dar 20 žmonių, norinčių padėti kraujo ligomis sergantiems pacientams.

„Neužtenka vien noro savanoriauti, nes kartais jaučiame, kad žmogus gali palūžti, nelabai gali, sakykim, tiesiog prisiliesti prie onkologinio paciento. Tokius žmones mes raginame vėliau prisijungti prie programos. Žmonės, kurie yra patys pasveikę arba jų artimieji, ypatingai nori padėti, savanoriauti, bet tikrai ne visada tai gali“, – pasakojo onkohematologinių pacientų draugijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.

Savanorių ir pacientų bendravimo akimirkas užfiksavęs fotomenininkas Artūras Valiauga sako ir pats esąs savanoris. Taip galėjęs ir prie projekto prisidėti, ir įamžinti jautrias ligonių ir savanorių bendravimo akimirkas.

„Kaip nekeista, sergantys žmonės kartais turi daugiau optimizmo negu tie, skubantys gatvėje, paskendę buitinėse smulkmenose. Buvo tokių atvejų, kai negali pradėti pokalbio arba sunku rasti žodžius tam sergančiam žmogui ir banalu sakyti, kad viskas bus gerai. Vieną kartą toks sergantis žmogus puolė mane guosti, sakydamas, „nesijaudinkit, viskas bus gerai“, – pasakojo fotomenininkas Artūras Valiauga.

Sostinės Katedros aikštėje eksponuojamos nuotraukos – optimistinės, simbolizuojančios pergalę prieš ligą, kurią įveikti padeda ir savanorių pagalba bei nuoširdumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.