Kultūra

2020.02.04 22:33

Palangoje atgimsta legendinis kurhauzas: vyks ir repeticijos, ir vestuvės

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.04 22:33

Palangos kurorto simbolis – kurhauzas – įgauna savo tikrąjį vaizdą. Mūrinė dalis atverta prieš šešerius metus, dabar baigiama restauruoti ir medinė. Čia įrengiama teatro salė, repetuos palangiškių kolektyvai, o verandoje bus registruojamos santuokos.

Kone du dešimtmečius poilsiautojų ir palangiškių akis badžiusi degėsių krūva virtusi kurhauzo medinė dalis kyla iš pelenų: jau beveik visiškai baigti išorės darbai. Restauratoriai sako, kad objektas – sudėtingas, nes visas medinis, o elementai – puošnūs, reikalaujantys kruopštumo ir tikslumo.

„Tai yra raižiniai, gal patys sunkiausi, labiausiai darbo, kruopštumo reikalingi ir imlumo žmogaus, kuris atliktų tą darbą“, – sako statybos darbų vadovas Valdemaras Montvydas.

Kiekviena puošybos detalė – rankų darbo, atkurta pagal autentiškas nuotraukas. Įspūdingai atrodo fasadas, lyg sumūrytas iš plytų.

„Labai daug kas tą pastebi ir abejoja, ar tai yra medis, visų pirma, bet taip, tai yra medis, yra fragmentai Tiškevičių laikų pagal tą laikotarpį, lygiai taip pat atkurti“, – aiškina V. Montvydas.

Prieš beveik pusantro šimto metų grafas Juozapas Tiškevičius Basanavičiaus ir Vytauto gatvių sankryžoje pastatė restoraną, vėliau išplėtė ir įkūrė viešbutį, skaityklą, žaidimų sales. Taip gimė kurhauzas, tapęs populiaria poilsiautojų susibūrimo vieta. Dabar vidinės erdvės perplanuotos.

„Šiame istoriniame objekte atsiras teatro salė, atsiras reprezentacinė salė, kurioje galės tuoktis ir jaunavedžiai, per tą istorinės verandos langą matosi bažnyčia. Antrame aukšte įsikurs mūsų kolektyvai, jie turės repeticines patalpas“, – pasakoja Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Jeigu finansavimas nestrigs – o reikia dar milijono eurų – palangiškiai ir svečiai į atidarymą bus kviečiami jau šių metų pabaigoje.

Panorama. Onkologiniams pacientams – lengvatos: siūlymą paskatino ir Sauliaus Skvernelio liga