Kultūra

2015.09.15 11:06

Užutrakio dvaro Baltoji salė atveria duris naujam kultūriniam sezonui

LRT.lt2015.09.15 11:06

Renginiai, kurie Užutrakyje pradėti rengti dar net nebaigus rūmų ir parko restauracijos, sėkmingai vyksta jau ne vienerius metus, o šio sezono, kuris tęsis iki 2016-ųjų metų birželio pabaigos, atidarymas įvyks rugsėjo 20 dieną, rašoma pranešime spaudai.  

Koncerte skambės nauja Liudo Mockūno (saksofonas) ir prof. Petro Geniušo (fortepijonas) programa „Viena muzika dviems“– dviejų menininkų autorinės kompozicijos ir improvizacijos. Kartu Užutrakyje lankytojų lauks ką tik atnaujinta rūmų salių ekspozicija. Parodą „Erdvė ir epocha. Alfredo, Česlovo ir Joannos Vierušų-Kovalskių tapyba“ bus galima lankyti ištisus metus.

Rugsėjo 27 d., renginyje skirtame M. K. Čiurlionio 140-tosioms gimimo metinėms, susitiksime su Lietuvos Nepriklausomybės akto signataru, pianistu ir muzikologu prof. Vytautu Landsbergiu.

Spalio 4 dieną aktorės Valda Bičkutė, Daiva Rudytė ir Virginija Kochanskytė pristatys rašytojo Stefano Cveigo novelių pagrindu sukurtus teatrinius etiudus „24 valandos iš moters gyvenimo“. 

Kitomis sekmadienių popietėmis koncertuos žymūs Lietuvos menininkai – V. Prudnikovas ir N. Ralytė, V. Sondeckis ir E. Buožis, V. Čepinskis ir S. Krinicinas bei unikalus džiazo trio „Dirty Mountain“. Aktoriaus Andriaus Bialobžeskio parengtoje programoje „Aš pažinau karalių tavyje“ pasinersime į Sigito Gedos ir Vytauto Mačernio poeziją. Nuotaikingus vaidinimus vaikams pristatys aktorių trupė „Degam“ bei „Raganiukės“ teatras.

Svajingomis ir romantiškomis akimirkomis, kurias dovanos viena ryškiausių jaunosios kartos austrų pianisčių Agnes Wolf  bei dainininkė Eglė Strumskytė,  pasidžiaugsime lapkričio 8 dieną, koncerte „Vokiečių ir austrų romantikai“. Gruodžio pabaigoje Kauno fortepijoninis trio ir solistė Rita Novikaitė pateiks Ispanijos bei Lotynų Amerikos kompozitorių temperamentingų ritmų ir aistringų melodijų pripildytą programą. Pasitinkant Naujuosius, gruodžio 31 dieną, suskambės džiazo grandų Vytauto Labučio (saksofonas) ir Olego Molokojedovo (fortepijonas) parengta šventinė programa.

Nuotaikingas šurmulys Užutrakyje tęsis ir po Naujųjų Metų: koncertai pirmąjį sausio sekmadienį čia jau tapo tradicija. Tad sausio 3 d. vokalistė Girmantė Vaitkutė ir džiazo pianistas Andrejus Polevikovas kvies į koncertą „Džiazo [ne]standartai“. „Mūsų programa – tai naujas žvilgsnis į įprastus dalykus“, – teigia šie atlikėjai.

„Labai svarbu, kad mus palaiko Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, kuri meno ir kultūros židinio kūrimą dvare vadina direkcijos veiklos prioritetu. Džiugu, kad jau turime ištikimą publiką, pastovių lankytojų ratą. Tikimės, kad ir šiais metais Užutrakio rūmai bus visų mūsų širdingų susitikimų vieta“, – sako renginių organizatorė R. Banevičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.