Kultūra

2015.09.15 10:37

Debiutuos spektaklis apie Vytautą Kernagį

LRT.lt2015.09.15 10:37

Spalį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos teatrų scenose debiutuos spektaklis „Baltas sodininkas“ apie šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio gyvenimą. Spektaklį režisuoja Vytautas V. Landsbergis, o legendinį kūrėją teatro scenoje įamžins du aktoriai – Ainis Storpirštis ir Vidas Petkevičius, rašoma pranešime spaudai.

Pasak režisieriaus Vytauto V. Landsbergio, V. Kernagio ir teatro gerbėjams bus pristatytos dvi pjesės „Baltas sodininkas“ interpretacijos – žiūrovai scenoje išvys dvi maestro V. Kernagio puses, kuomet du skirtingų kartų ir manierų aktoriai įkūnys spalvingus maestro gyvenimo etapus bei įvairiapusę V. Kernagio pasaulėžiūrą.

„A. Storpirštis yra labiau bravūriškas, revoliucingas, chuliganiškas, estetinis novatorius – toks jaunystėje buvo ir V. Kernagis. O V. Petkevičius, savo ruožtu, įkūnija jau kitokį – tam tikrą išminties ir sielos atvirumo lygmenį pasiekusį maestro. Spektaklis tuo ir bus patrauklus, kad žiūrovas norės pamatyti abi versijas – „kluoniškesnę“ ir aštresnę Ainio bei minkštesnę, jaukesnę, ramesnę Vido“, – pasakojo V. V. Landsbergis.

V. V. Landsbergio teigimu, tam tikra prasme šis spektaklis bus ne tik apie maestro – anot jo, nuolatinė priešprieša tarp sceninės kaukės ir tikrosios asmenybės yra patirtis, kurią, režisieriaus žodžiais, išgyvena ir kaip savo kryželį neša kiekvienas menininkas. Todėl V. V. Landsbergis teigia, kad stebėdamas talentingų aktorių įkūnijamą V. Kernagį, kiekvienas kūrėjas jame galės įžvelgti save.

Spektaklio prodiuseris, Vytauto Kernagio fondo vadovas Vytautas Kernagis jaunesnysis pažymi, kad tai ne pirmas jo ir V. V. Landsbergio kartu vykdomas meno projektas – anksčiau drauge buvo organizuotos vasaros stovyklos vaikams –„Arklio Dominyko pasakų festivalis“.

„Spektaklis teatro scenoje – dar vienas svarbus žingsnis įamžinant maestro atminimą. Esu tikras, kad V. Kernagio kūrybos ir asmenybės gerbėjai įvertins progą iš šono pažvelgti į jo gyvenimą, suvaidintą talentingų aktorių. Tokie projektai padeda ne tik prisiminti maestro vardą, bet ir skleidžia jam svarbias vertybes“, – sako V. Kernagis.

Spektaklio „Baltas sodininkas“ premjeros spalio 17–18 d. įvyks Vilniaus Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje, spalio 22–23 d. – „Kultūros fabrike“ Klaipėdoje, spalio 28–29 d. – Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Vytauto Kernagio fondas įsteigtas 2008 m., siekiant išsaugoti maestro atminimą, vykdyti naujų kūrybinių idėjų sklaidą ir organizuoti pagalbą sergantiems onkologinėmis ligomis. Per septynerius veiklos metus fondas jau įgyvendino per 50 įvairių projektų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt