Kultūra

2015.09.15 01:10

Teatro festivalyje „Sirenos“ – keturi užsienio spektakliai

„Sirenų“ tarptautinio teatro festivalio rengėjai programą pristatė prieš keletą metų uždarytoje Raudonojo kryžiaus ligoninėje ir teigia, kad šią vietą pasirinko dėl festivalio užsienio spektaklių tematikos. Visuose kalbama gyvybės mirties temomis, italų režisierius Pippo Delbono spektaklyje „Orchidėjos“ pasakoja apie savo mamos mirtį, apie jos paskutines dienas ligoninėje ir kaip išgyventi, netekus artimo žmogaus ir kuo užpildyti tą tuštumą.  

„Mūsų visų spektaklių temos sukasi apie intymius dalykus, ligoninėje ateiname į šį pasaulį, ligoninėje išeinam“, – pasakojo festivalio meno vadovė Audra Žukaitytė.

Iš viso festivalyje bus parodyti keturi užsienio spektakliai. Belgų spektaklis „Nekalbame, kad mus suprastų“, bendras Belgijos ir Šveicarijos darbas „Senasis vienuolis“, spektaklis „Orchidėjos“ ir teatro iš Berlyno Shaubuhne spektaklis „Plaučiai“.

Festivalis prasidės rugsėjo 24-ąją, spektakliai bus rodomi Nacionaliniame dramos teatre ir „Menų spaustuvėje“. Po spektaklių, kaip įprasta, vyks susitikimai su kūrėjais. Be spektaklių festivalyje vyks kritikų konferencija, bus surengti keli filmų apie teatrą seansai bei dokumentinių filmų festivalis.